Age of Mythology ve Age of Empires'in farki ne?

AoE'i 6 yasindan beri oynarim. Gecen indirimlerde Steam'den AoM hediye geldi fakat resimlere baktim abuk subuk mapler hic keyif vermedi, ben de yuklemedim acikcasi.

Bugun Youtube'dan biraz gameplay videolarina baktim ve gameplay acisindan bir farki olmadigini goruyorum. Mekanikler neredeyse ayni.

Bu iki oyunu oynayanlar kisaca bir ozet gecebilir misiniz farklari? Sizin favoriniz hangisi? Neden?

AoM'da ekstra güçlere sahip hero'lar var. tanrılar var. onları kullanabiliyorsun. ayrıca düşman bölgede zelzele meydana getirme ya da meteor düşürme gibi aksiyonlara girebiliyorsun. insanlar genelde beğenmezdi ama ben oynarken keyif almıştım.

  • zgrydn  (19.01.17 12:28:47)
aoe savaştır. ordular üretir deli gibi savaşalırı. yüzlerce binlerce asker telef olur.
aom ise fantastik bir oyundur. daha sakindir. oyunda kahramanın olur. 20-25 kişilik bir orduyla oynarsın oyunu. askerlerin iyileşir vs.

genelde herkes aoe fanıdır. ama ben mythology daha çok seviyorum. oyun daha sade
  • efruz  (19.01.17 12:31:47)
Maksimum ordu sayisi 25 falansa indiriyorum. 300 kisilik orduyu kontrol etmek hep yormustu beni

  • bollocks44  (19.01.17 12:53:41)
merkez ev yaptıkça kapasite artıyor en güçlü askerler 5 birim yer kaplıyor.

Benim sevdiğim şekil bu zaten. Aoe ya da rise of nationsta askerleri gönderip savaşıyorsun ölenler yerine çıkanlar zibil gibi.

Bunda ordunu kuruyorsun taktiğini ayarlıyorsun. şifacıları mancınıkları orduyu tek tek kontrol ederek ilerliyorsun. kahramanını mistik canavarlara saldırtıyorsun. tanrılardan güc alıyorsun vs. dediğim gibi macera tarzında oynuyorsun ve karakterlere hakimsin. güçlü bi asker öldüğünde üzülüyorum, veya ölmesin diye gerilere çekiyorum vs..
  • efruz  (19.01.17 13:33:23)