aniden oluşan kanlı idrar

hiçbir ağrım ya da enfeksiyonum yoktu. önce gece çiş yapmaya kalktım, yapamadım, yani çok az yapabildim ve doluluk hissi kaldı. uretra girişimde yanma hissi vardı fazlasıyla. daha sonraki idrarlarimda bildiğiniz kan vardı, pecetede de vardı. asıl acıyı idrar bitişinde, uretra cikisimda hissediyorum. dışından kontrol ettim ama anormal görünen bir durum yok.

bunların hepsi bir günde oldu. korkuyorum tehlikeli bir şey olabilir mi?

yüksek ihtimal taştır, muhakkak doktora gidin.
3 defa taş düşürmüş birisi olarak bana çok tanıdık geldi yazdıklarınız.

  • teritori  (18.01.17 13:17:06)
Muhtemelen enfeksiyon var. Sistit diye tahmin ediyorum. Urologa görünmeden olmaz.

  • lcha  (18.01.17 13:18:12)
spor yaptıysanız sonrasında da olabilir, öyleyse doğaldır.
taş olabilir, idrar tahliliyle ortaya çıkar.

  • desdinova  (18.01.17 13:32:49)
bende de oluyordu soğuk havalarda, üşütünce vs. sancılı işeme, kan. tuvalete gitmek kabuslaşır.
sistittir büyük ihtimal. doktora git kesin.

  • allaccess  (18.01.17 13:34:10)
Bu arada tuvaletinin geleceğini hissettiğin zaman mutlaka bol bol su iç bi yarım litre en az, ağrıyı hafifletiyor.

  • allaccess  (18.01.17 13:48:11)
@desdinova

hiç spordan sonra kan geldiğini duymadım. normal filanda değil bu.

taş, enfeksyon, böbreklerde başka sorunlar gibi milyon şey olabilir.

acil doktora gidin, taşın mesaneyi ya da böbreği tıkaması çok ciddi bir sağlık sorunu yaratır.
  • kurnaz  (18.01.17 13:49:28)
beni endiselendiren hiçbir şekilde ağrı vs olmamasi.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (18.01.17 14:12:13)
örnek olabileceklerden biri taş. ben çok ciddi taş durumu yaşadım, ağrısız kanlı idrardan sonra gittim taş çıktı kontrolde, doktor düşer büyük ihtimal dedi, 1 haftaya geçmezse gel dedi. sonra ağrı yaptı 2 gün, durdu. ben düştü dedim. 1 ay zerre ağrı, kan olmadı.

bir gece ansızın çok kötü oldum, hastaneye gittim, böbreğim patlıcan kadar olmuş. şişmiş. acil ameliyata aldılar.

ağrı olmayabilir yani.
  • kurnaz  (18.01.17 14:24:44 ~ 14:25:17)
  • desdinova  (20.01.17 11:02:16)