Yemek

Oglen ve aksam yemeklerinde hangi yemekleri yiyorsunuz?

Kac farkli yemek yemis oluyorsunuz haftalik?

hafta içi beslenmeler standart benim. kahvaltı: sade koyu kahve, öğle:6 köfte+2 haşlanmış yumurta+lor peyniri+salata veya brokoli+süt
akşam: çorba+zyağlı sebze yemeği ve/veya salata+ ev yoğurdu veya ayranı+tuzsuz zeytin(bol miktarda)+et/balık türevi mümkünse.
haftasonu ev börekleri, ekşi maya ekmeğe tereyağları bol bol, 5 yumurtalı omletler. zyağına eppek banmalar, sucuklar, sarımsaklı ekmekler, ctesi biralar, pizzalar, allah allah.
haftasonuna gidiyor benim bütün diyet :)
  • hasmetizm 2046  (17.01.17 19:37:33)
Hasmetizm +1

Sabahları yumurtalı, lorlu, zeytinli kahvaltı. Öğlenleri yersem genelde salata. Akşamları da hafif bir sebze yemeği, bakliyat ya da balık (et yemiyorum).Genelde çorba da olur, salata ya da cacık. Bu haftaiçi menüm.

Haftasonu gelsin pizzalar, gitsin soslu makarnalar. Çok abartmamak kaydıyla genelde kendimi saliveriyorum. İyi ki kilo problemim yok, olsaydı bosa kürek çekiyor olurdum sürekli.
  • fraise  (17.01.17 20:11:52)
Sabah: Bol peynirli tost, ayran. (eski kaşarlı, ezineli ya da çökelekli) Öğlene kadar çay.
Öğlen: Sulu yemek (Nadiren Ekmek arası köfte/döner vs) Üstüne tatlı nadiren.
Akşam: Bulursam/yaparsam yine sulu yemek. Bulamazsam pide, çorba. Belki et-tavuk yemekleri (fırın, tava, ızgara vs), nadiren salata (ton balıklı vs). Varsa sebze akşam yemeğinde çok iyi. Bazen de akşam yemeği yemeyip bira/çerez yapıyorum.
  • jamiro  (17.01.17 20:20:48 ~ 20:27:20)
Ben bir süredir çalışmadığım için kendi evimde sabah uyuyup geç uyanınca 2 öğün yemek yiyorum. Et yemediğim için sebze yemekleri ve salata yapıyorum genelde. Arada çorba, makarna, pilav falan oluyor. Kahvaltı sevmediğim için uyandığımda da önceki günden kalan yemeği yiyorum ya da sebze yemeği falan yapıyorum yine.

Şimdi 10 gündür falan ailemin yanındayım. Burda benim evde yaptığıma göre çok çeşit oluyor her gün. Kendi evimdekinin 2-3 katı kadar çeşit yemiş oluyorum galiba burda bir haftada.
  • ms brownstone  (17.01.17 20:56:58)
sabah: yulaflı yumurta(3adet)
öğle: çorba, pilav, sulu yemek
akşam: mümkün olduğunca protein ağırlıklı(et, tavuk, balık) + karbonhidrat

edit: su, su, su.
  • sylr  (17.01.17 23:08:49 ~ 23:09:29)