reina saldırganının yakalandığı sitede otursanız ne yapardınız

sabahtan beri aklımda bu soru var.
saldırganın yakalandığı site özyurtlar inşaatın oldukça büyük bir sitesi.

bu sitede oturuyor olsanız ve gecenin bir saati polisler basıp bu saldırganı alsalar bir güven sorunu hisseder miydiniz? şahsen siteden taşınmayı bile düşünürdüm ben. evet kontrol edilmesi zor bir olay ama kendimi huzursuz hissederdim.

edit: demek ki ben fazla pinpirikliyim.

Özel bir huzursuzluk hissetmezdim, her yerde olabilir bu. Taşınmayı da düşünmezdim.

  • devilred  (17.01.17 17:05:30)
.... olmazdı.

  • tosunpasa  (17.01.17 17:06:18)
tv8 de o ses türkiyeyi izlemeye devam ederdim ne yapacğaım

  • tavish11  (17.01.17 17:07:44)
niye ki?

parayı bastıran her yerden ev alır sokar içine istediği adamı. bunu geçtim yan komşunuzun kapalı kapılar ardında ne yaptığı meçhul.

mesela evinde 10 yıl birini alıkoymuş birinin komşusu, yapan adam için "aslında çok tatlı biriydi, şaşırdık" diyebiliyor.

ben huzursuz olmazdım açıkçası.
  • kurnaz  (17.01.17 17:08:54)
ona komşu bir sitede oturuyorum.

şu an elma yiyorum, bende bir sorun yok.

merkezindeki barda 39 kişiyi öldürüp garsona bahşiş bırakarak çıkıp gittiği şehirde yaşayan herkes ne hissediyor, ne yapıyorsa onu yaparlar sanırım.
  • filteria  (17.01.17 17:36:49 ~ 17:53:46)
Esenyurt'ta oturan insanın böyle sıkıntıları pek olmaz zaten.

  • angelus  (17.01.17 17:40:24)
Kardeşim burda da insanlar ne çok korkuyormuş götünden ya. Hiç bişey yapmazdım keyfime bakardım tırsmanıza gerek yok.

  • England  (17.01.17 17:54:40)
Aynı sitede değilim ama düne kadar ona 1.5-2 km uzaklıktaydım. Beylikdüzü'nün bazı kesimleri 4-5 yıl önce oy için koparılıp Esenyurt'a verildi. Yürüyerek Beylikdüzü Belediyesi'ne 7 dakikada, Esenyurt Belediyesi'ne 1.5 saatte gidebiliyorum. Oradaki işyerleri bile Esenyurt (Beylikdüzü) diye geçer. Bu sitelerin olduğu yerler de Beylikdüzü'nün dibi, Esenyurt'un göbeğinde bir yerde değil. Aynı şekilde Bahçeşehir'in de bir kısmı oy adına Esenyurt'a verildi o dönem.

Şu savunmayı yapmamın nedeni memleketimizin cennet olması değil, adamın yakalandığı yerin insan profili apartmanda sadece birtakım yöneticilerin olduğu siteler de var, azıcık uzağında orta gelirli kişiler de. Hatta aynı apartmanın birinci katında bir cemaat evi, beşinci katında fuhuşla hayatını sürdüren bir trevesti, yedinci katında tüm kazancı ile o evi almış bir emekli öğretmen, onun üst katında bir garsoniyer, birkaç kat üstünde Afrika'dan gelmiş ve Fatih Üniversitesi'ne kayıtlı birkaç öğrenci kalıyordur, onların üstünde Maslak'ya çalışan bir yönetici de olabilir. Açıkçası özellikle Innovia tarafına yapılan apartmanların yapısı bu şekilde. Dolayısıyla her telden insan var. Apartmanda 30 kat, zaten kimse kimseyi tanımaz. Apartmanın bir yerinde bu adamı geçtim, tüm IŞİD kalsa haberimiz bile olmayabilir. Bizim apartmanımız onların yarısı büyüklüğünde, apartmanda biri öldüğünde 'Toprağı bol olsun da, o kimdi ki' diyoruz.

Ne hissedebilirim, açıkçası yakın bir yerden çıkması 'Aaaaa, dibimizdeymiş' izlenimi verdi. Daha önce Kasımpaşa Canavarı bizimle aynı İETT otobüsünde yakalanmıştı. İnsan bir ürperiyor doğrusu ama çok da şaşırtıcı bir şey değil. Her gün bindiğimiz metrobüsten Müge Anlı'ya çıkan katiller, sapıklar çıkıyor. Binlerce suçlunun veya suçlu yetiştiren zihniyetin yüzüne bakıp 'Günaydın', 'İyi akşamlar' diyoruz. Bir garip olurdum ama taşınmamı gerektirecek kadar değil.
  • aychovsky  (17.01.17 18:10:51)
hissederdim tabii ki "sözde güvenlik var" diye tonla aidat alınsın, sonra çoluğumla çocuğumla aynı binada günlerce ne olduğu belirsiz tipler yaşasın. yol geçen hanı mı bu site?

  • kayranin kedisi  (18.01.17 11:05:00)