spor yapmaya niyetlenip hönk diye kalmak

ya hani spor iyi bisidi. hani mutluluk hormonu salgılıyodu hani?

kıhhhs diye kaldım lan...

tabi en son 10 sene önce spor yaptım bu da bi etken.

Üç ayda anca salgılanır o hormon. İki hafta git bi hamlığı at önce

  • hasmetizm 2046  (14.01.17 21:44:46)
Spor iyi bir şey. Az önce antrenmandan geldim, kuş gibiyim şu anda. Kilo varsa başlarda zor olur.

  • dissendium  (14.01.17 21:45:26)
yavaş yavaş arttırma prensibi diye bir şey var.
Siz nasıl doğduğunuzda önce emeklediniz sonra yürüdünüz daha sonra koşmaya başladınız bu da öyle bir şey 10 yıl yattıktan sonra ilk seferde %100'ünüzü verirseniz yanlış olur

  • powerpufgirl  (14.01.17 21:48:01)
Muzikle destekle. En sevdigin sarkilari dinle spor yaparken. Baya motive ediyor.

  • halitkin  (14.01.17 22:51:46)
çok yüklenme diyenlere +1.

şu da eklenebilir: hangi sporu yapıyorsunuz bilmiyorum ama nabzınızı ölçmeyi de deneyebilirsiniz. rakamlar yalan söylemez, böylece kendinizi "gerektiği kadar" yormayı öğrenirsiniz. (bunu ben de hala beceremiyorum)
  • filteria  (14.01.17 22:58:36)
sizin için spor yapmak bir disiplin olmalıdır. bir hayat tarzı olduğu zaman zevk alabilirsiniz. biraz dişinizi sıkın ve kendinizden emin olun. motivasyon için neden spor yaptığınızı düşünün. kendinizi geliştirmek için araştırmalar yapın. not tutabilirsiniz mesela eksik taraflarınızı gözlemleyip. bu tarz bir çaba hem işi daha zevkli hale getirir hem de daha profesyonel olmanızı sağlar.
hedef koymak ve bunun için çabalamak sizleri daha fazla motive edebilir. örneğin istanbul maratonda 10k koşuya kaydınızı yaptırın. veya boğazda yüzmek için bir program belirleyebilirsiniz.
ek olarak spor yapan arkadaşlarla iletişim içerisinde olun. birlikte aktiviteler hem dayanışmaya hem de tatlı rekabete yardımcı olur.
  • free bird  (14.01.17 23:09:16)