Ozlemek

Yok mu bunu onlemenin bir yolu? Ozlemle nasil savasiyorduk?

O kişiyle bir araya gelerek.

  • dissendium  (12.01.17 23:31:41)
Özlemek kötü değildir. Siz o insandan ziyade o anların güzelliğini, anılarınızı özleyin, kişiyi değil.
Önlemek için ise kabullenmek ilaçtır. Durumunuzu kabullenin ve kucaklayın. Onu ozlemeniz geçmişinizi kabullenmenizden geçer. Hemen ardından ise kendinizi iyi tanimaniz sayesinde zamanla geçer. Nasil derseniz, sevdiğiniz eylemler, hobiler, uğraşılar ve keyif aldığınız şeylerle uğraşın, kendinize yatırım yapın. Yürüdüğünüz yolda size eşlik edecekler çıkacaktır. Gecmisinizden ders cikarirsaniz eski zamanlarinizi ozlersiniz evet ama sadece kabullendiginiz o güzel anilar suratinizda bir tebessüm oluşturur fazlası değil.

  • karacigerim vur kadehlere  (12.01.17 23:36:14)
Savaşmıyoruz. Bununla yaşamayı öğreniyoruz..

  • cahs  (12.01.17 23:47:06)
gerçek duygular kolay kolay değişmez ancak zamanla alışabilirsiniz içinde bulunduğunuz duruma. özleminizi değil ancak acınızı dindirecek bir öneride bulunabilirim. size acı çektiren şey; bir şeyin olabileceğini düşünmenize rağmen olmuyor olması. bunun farkına varıp, kabullenirseniz veya odağınızı şu anı yaşamaya çekebilirseniz daha hafiflemiş hissedeceksiniz.

  • elvan abeyiylegezse  (13.01.17 00:14:18 ~ 00:26:29)
Kabullenmek +1. O artik yok hayatinda ve geri gelmeyecek. Seni mutlu eden diger secimlere odaklan.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (13.01.17 00:25:09)
savasilmiyor katlaniliyor ve zamanla bagisiklik kazaniyorsun alisacaksin

  • tiredpanda  (13.01.17 00:46:49)
Ben kafada bitirmekle ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani birini sürekli düşünür sürekli özledim dersen beyinde ona göre çalışıyor ama özlemedim va gibi yönlendirirsen o zaman özlemiyorsun ya da en azından hafifliyor

  • powerpufgirl  (13.01.17 00:57:59)
Öyle ha diyince başlamadigi için öyle ha diyince de bitmiyor. Ama bitiyor.

Ailenden olunca içinde kalıyor. Gerisi nasılsa bi' şekilde yok sayılıyor.
Zaman gerek. Kendine bunu vermelisin. Sakince.
  • isott  (13.01.17 01:02:46)
Cahs +1.

Onu kendi içinde öldürüp gömerek de kurtulabilirsin.
  • yirmisantim  (13.01.17 02:30:03)
özlemek sadece özlemektir. içinde kalıp yaşanmalı. kavramları başka şeylere bağlamak ya da ille tatmin edilmeleri gerekiyor algılarından kurtulun lütfen. şöyle düşün.. hiç özlem duygun olmadığını, hiç böyle bir şey hissedemediğini. bunu tercih eder miydin?

  • matrix  (13.01.17 18:17:59)
1. tavsiye, yapacak rutin şeyler bulup aklına gelmemesini sağlıyorsun mesela sürekli dışarı çıktığınız arkadaş ortamı bu durumlarda çok etkilidir. adamı o psikolojiden anında çıkarır.

2. tavsiye, zamanında bir yazımda şunu kullanmıştım. "çok eğleniyor gibi göründüğüm her günün gecesi tavanı izlerken bitiyor." hah işte bunun olmaması için yorgun yatıyorsun. yatakta zaman geçirirsen mutlaka ama mutlaka aklına gelir. ayrıca gece, karanlık, loş ışık bunlar hep insanı duygusallığa sevk eden şeyler. bunlardan uzak duracaksın. gece yatacaksın gündüz bişeylerle meşgul olacaksın. yatakarken yatakta fazla süre geçirmeyeceksin hemen uyuyacaksın. bunu nasıl yapacaksın? o gün içinde aşırı yorulacaksın. her günün böyle olacak. düşünmeye zaman kalmayacak. sonrada sabah kalkıp işe okula girişeceksin.

böyle devam ettiğin sürece ara sıra aklına gelen biri olarak kalacak ve ileride silinip gidecek. süresi sevginin, özlemin boyutuna göre değişir. ama yol bu. başka yol yok.
  • freetakilir  (13.01.17 19:46:55)