kombi borusu patladı, bana mı gircek?

merhabalar,

eylül ayında tasındıgım bi site var, tasındıgımda dairede kombi yoktu. ev sahibine binbir rahatsızlık vererek kombiyi aynı hafta taktırdım.

ancak dairede internet altyapısı olmadıgı icin daireden sogudum ve bayadır evde kalmıyorum, yakın zamanda taşınıcam.

bu sebeple kombi baglantısı yapıldıgı halde dogalgaz aboneligi yaptırmadım.
dün eve bi geldim balkondaki kombinin borusu patlamıs ve her yer su olmus. balkondaki su gideride dondugu icin tüm su balkondan tasıp eve girmis.

evi falan temizledik neyseki, simdi hasar tespit yapılıyor.

simdi yardımcı olmak ve bakmak icin arsa sahibi geldi baktı. aboneligi yaptırmadıgım icin soguktan dolayı borunun patladıgını soyledi. eger abonelik acik olsaydı sıcaktan dolayı patlamazdı vs dendi.

bilgim olmadıgı icin bir sey diyemedim.

ancak kombi baglattırıp, aboneligi actirmadigim icin bunun sorumlusu teknik olarak ben oluyorum sanıyorum. öyle ima ediliyor.

bu durum bana mı patladı, ne tavsiye edersiniz?

tesisatçı cagirdilar, ortalama 300-500 tutar diyorlar, şaka gibi!

güncelleme: durum daha kötü, kombi borusu değil kombinin su tankı patlamış. eylül ayında havalar sıcakken abonelik yaptırılcak diye su basılmış ve şimdi kombinin içindeki su buz olup patlamış. 2500 liralık kombi parası girdi anlayacağınız...

kombinin su haznesinin patlamasini diyorlarsa dogru gibi fiyat bilgisi ama tabi marka model de onemli, bizimki eski bisiy mesela

  • mavicorap  (12.01.17 12:58:50)
@mavicorap olay para miktari degil, olay abonelik yaptırmadıgım icin kombinin soguktan borusunun patlamasının benim sucumun oldugunu soylemeleri.

ben odemek zorundamıyım simdi, sizin basınıza gelse napardınız?
  • pembefil  (12.01.17 12:59:39)
abonelik yaptırmak zorunda değilsin abi. o zaman abonelik onların üzerineyken ve sen evde oturuyorken suç onların oluyor bu mantıkla?

ödeme adamların kombisi işte. ayrıca bir allahın borusu nasıl 500 lira tutar allah aşkına ya. bizim burada konya sokakta 10 liraya satıyorlar. bu kombiciler tam oç. herkese geçirme derdinde. sen yaptırma ama zorlarlarsa git boruyu al birini çağır taktır sadece işçilik parasını ver. aq kombicileri. yine aklıma geldi.

ama sende zorla. doğalgazcı tanıdığım var öyle bi dünya yokmuş falan de.
  • freetakilir  (12.01.17 13:02:30 ~ 13:04:17)
@freetakilir kombi yok kombi baglansın diye aglayıp, kombi takıldıgında abonelik actırmayınca direk ben suclu oldum. sadece oturmaya baslanan dairelere kombi takılıyor.

yani ben oturmasaydım kombi baglanmayacagından boyle bir olay olmayacaktı.
  • pembefil  (12.01.17 13:08:56)
valla sorumluluk kimde ben karar veremedim, kombinin zamana bagli normal hasarlari falan ev sahibine, kullanima bagli hasarlari ise kiraciya ait, kullanmama durumu da aslinda kullanim gibi duruyor.
gelelim patlayan seyin ne olduguna her tarafi batiracak suyun cikmasi bana kombi icerisindeki haznenin patladigini dusundurttu cunku borunun catlamasindan fala bu kadar su cikabilecegine ben pek ihtimal vermedim.
en kotu ihtimalle sadece bakmak icin ucret almayacak bir kombici bulup ondan fiyat alabilirsiniz.
bir de yeni alinmis ise bu kombinin bir kullanim kilavuzu, garantisi falan yok mudur? kullanici olarak sizin sorumlulugunuz dahilinde mi eksiye dusen derecelerde suyun akarligini saglamak? bunun cevabini ben net olarak bilemiyorum, basina gelen birisi varsa sizi aydinlatsin.
  • mavicorap  (12.01.17 13:32:13)
güncelleme: durum daha kötü, kombi borusu değil kombinin su tankı patlamış. eylül ayında havalar sıcakken abonelik yaptırılcak diye su basılmış ve şimdi kombinin içindeki su buz olup patlamış. 2500 liralık kombi parası girdi anlayacağınız...

  • pembefil  (12.01.17 13:57:42)
@pembefil: doğalgaz bağlantısı olmayan kombiye su basılmaz. onu yapan hangi salaksa, o ödesin parasını. hem kombiye su basıldığından senin haberin var mı? sana bilgi verilmiş mi?

  • babilbaligi  (12.01.17 14:03:46)
@babilbaligi baglatılırken dogalgaz baglantısı yapılcagını soyledim, adamlar kolaylık olsun diye basmıs olabilir mi? komple mi yanlıs?
aydınlatırsan ona göre yol izleyeyim.

  • pembefil  (12.01.17 14:07:39)
Garantisi devam etmiyor mu kombinin

  • fasulyek  (12.01.17 15:49:58)