bulletproof kahve içiyor musunuz?

iş yerinde öğleye kadar bir şey yemiyorum. filtre kahve içiyorum. karbonhidratı azaltmaya çalıştığım beginner ketojen bir beslenme düzenim var. çok faydası oluyormuş sabahları, nasıl yapabilirim iş yerinde bundan pek düşünedim.

terayağının kokusunu pek sevmiyorum yemeklerde tolere ediyorum ama kahveye atıp içemem sanırım. hindistan cevizi yağı mı kullansam siz nasıl yapıyorsunuz?

Hindistan cevizi yağı ile daha içilebilir oluyor ama ben kahveyi sek sevdiğim için pek tercih etmiyorum -iş yerinde bence tereyağına göre daha uygun buzdolabı olmadığı varsayımı altında-. Eğer öğlen yemeğine kadar acıkıyorsan -bence zamanla bünyen alışır, acıkmazsın- son öğününde protein-yağ oranını biraz artırabilirsin. Uyku düzeni de önemli bu süreçte, uyku düzensizliği de -geç yatma-erken kalkma sebebiyle yetersiz uyku- daha çok aç hissettirebilir. Detaylı bilgi için belki bakmışssındır ama benim aklıma Dave Asprey geldi, bulletproof kahve konusunda baya detaylı bilgilendirmeleri mevcut.

  • candanag  (09.01.17 11:10:16)
Biraz tereyağı biraz hindistancevizi yağı koyup içiyorsun işte, bulletproof'un olayı da bu ikisi zaten. Tereyağı tok tutuyor hindistancevizi yağı da MCT yapılı olduğu için kısa sürede oksidasyona uğrayıp enerjiye dönüşüyor. Mantığı bu. Onun dışında, kahve kokusu ve hindistancevizi yağı kokusu çok baskın oluyor, tereyağının kokusunu almazsın.

  • angelus  (09.01.17 11:13:53)
O yagi temin edebilecek kahve disinda tonla yol varken kahveye dair israrinizi bir kenara birakin derim. Neticede profesyonel bir atlet olmadiginizi varsayiyorum fakat sorunuzu cevaplamak adina koyacaginiz 2 cay kasigi h. cevizi yagi yeterli olabilecegi kanisindayim. Uzman degilim 4 sene once 1 sene boyunca keto agirlikli beslendim.

Bulletproof da benin nazarimda tamamen ticari maksadli bir urun.
  • ateyist_  (09.01.17 11:15:23)