çamaşır makinesi

1.500₺ civarında tavsiye alabilir miyim. 8-9 kg. sessiz çalışması çok önemli. evdeki duvarlar çok ince gecede çamaşır yıkamak istiyorum. herkes bosch diyor. ömürlükmüş. bunu buldum ama ne dersini.
www.mediamarkt.com.tr

teknik kılavuzlarından ses şiddetine bakın kaç desibelmis.

bir de omurluk makina yok artık. ihtiyaçlarınızı karşılayan en uygun makinayı alıp geçin diyorum. hepsi neredeyse bir standart oluşturdu.

örneğin bulaşık makinem 8 programlı candy marka. hooverin alt markasıymış. 6 yıllık. kargo dahil 420 liraya almistim. 30 dakikalık programı var. bekarken de evliyken de çatır çatır kullanıyorum. üstelik 4 kez ev taşıdım. hem de sessiz. annemler 500+ liraya benden 2 yıl sonra arçelik aldılar. 2 programı var. saatlerce yıkıyor üstelik de çok ses yapıyor. evet omurluk makinaları bir omur kullanılmadan kalacak sanırım. onun yerine elde yıkayıp geçiyorlar.

çamaşır makinam da siemens elmas kazan. 15 dakikalık programı var.(uzatılmış 23 dakika) bir de 65 dakikalık başka bir programı. onun 8 yıldır kullanıyorum. bebek çamaşırlarını bile onunla yıkıyorum ama daha bu iki program harici bir programını kullanmadım. gerek olmadı.

kısacası önce ihtiyaçlarınıza bakın. markaya takılmayın.
nacizane fikrim.
  • balik kraker  (09.01.17 00:23:21)
ben, 4-5 ay önce şunu aldım; çok memnunum:

www.hepsiburada.com

hepsiburada.com/indesit-iwe-91283-sl-c-eco-tk-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-MTINDIWE91282
  • yokumbenburda  (09.01.17 00:33:31 ~ 00:34:26)
Bosch aldik 9 kg 1200 devirdi, 2016 yılı sonunds kampanyali nakitte 1270 tl idi. Güzel yikiyor. Ama öyle cok sessiz falan degil ya, yengemde ariston var onunki daha sessiz geliyor bana.

Bu arada linkteki bizim makinaymiş. Sessiz gibi sıkarken ses oluyor. Cok da umitli olmamak gerek.
  • cabiday  (09.01.17 00:54:18 ~ 00:56:40)
Biz samsung aldık, 3 yıldır sıkıntı yok. Baya da sessiz. 9 kg 1000 liraydı aldığımızda.

  • harzem  (09.01.17 01:16:29)
Add wash teknolojisi benim hoşuma gitti

  • all girls dream  (09.01.17 02:47:26)
Aynısını 3 aydır kullanıyorum çogzel ama normal olarak sesli kendisi

  • jamalbsf  (09.01.17 10:51:10)