Turkiye'de kullanilan ya Turk muteahhitlerinin kullandigi insaat....

Construction Management programlari nelerdir? Hani bazen is tanimlarinda isteniyor ya XXXX programini kullanabilen diye. Autocad, Excelden bahsetmiyorum bu arada.
Ornek olarak Aconex var Amerikalilarin kullandigi. Bunun gibi programlar var mi? Amacim bos zamanlarimda kesfetmeye calismak, ogrenmek.

tekla structres
sta4cad
etabs
netcad(harita yazılımı da olsa temel düzeyde birşeyler bilmek gerekir)
inşaat kısmı ile ilgili ilk aklıma gelenler.
  • sealth  (08.01.17 13:10:41)
ms project
primavera

  • levpontryagin  (08.01.17 13:17:10)
@sealth dediklerin birazdaha teknik programlar, cizim vs. Proje yonetimi alanindademek istedim.

@levpontryagin oncelikle nickin cok guzel. :) Bu programlar bilgisayara mi indirilir?Internetten mi giris yapilir? Egitim videosu bulabilecegim bir yer var mi?
  • megacracker  (08.01.17 14:01:00 ~ 14:01:18)
aconex gibi web based kısmı yok bu bahsettiğim programların. bunlar doğrudan bir construction management programı da değiller aslen. process management programı bunlar. ama construction management işi yapılan birimlerin yüzde %90'ı falan bu iki programdan birini kullanıyor türkiyede.

ikisi de bilgisayarına kurman gereken yazılımlar. ms project adından da anlaşılacağı üzere microsoft ürünü. 2000 tl falan olması lazım lisans ücreti ama internette torrentte cracklarını falan bulup karıştırabilirsin.

primavera ise biraz daha büyük bir program aslında.

ikisi için de bir sürü kurs, kitap vs. var. youtube'da videolarını bulman mümkün.
  • levpontryagin  (08.01.17 14:06:59)