hissedilen sıcaklık ne demek

www.ntvhava.com

bu sitede hava durumu raporları var sıcaklık yazıyor altında hissedilen sıcaklık yazıyor sıcaklık derecesi belliyken daha hissedilen sıcaklık ne ola ki

Ölçülen sıcaklık bilimsel veri, değişmez; hissedilen sıcaklık subjektiftir. Sen başka hissedersin ben başka hissederim. Verilen değer bunun ortalamasıdır. 45 kilo bir insanla 120 kilo bir insan için aynı şartlar farklı sonuçlar verir.

  • angelus  (07.01.17 00:39:05)
bence hikaye o. istanbul için -20 vermiş bu gece, oldu aq. hava günlük güneşlikken bile deli gibi rüzgar alan bi yerdeyim, hissedilen en fazla -7 falandır ki öyle olduğunu dahi sanmıyorum. hissedilen -20 olsa ciğerleri elime almam falan lazım.

  • der meister  (07.01.17 00:41:12)
  • geceuykusu  (07.01.17 01:02:04)
eksisozluk.com sitesinde hissedilen sıcaklık başlığına eksisozluk.com bir yazar bunları yazmış

çok çok saçma bi durum. şu an hissedilen sıcaklık -11 ise, hava -11'dir arkadaşım. hissedilen -11 ama hava -3 ne demek amk?
18.02.2015 00:46 reso aga

aynen katılıyorum
  • geceuykusu  (07.01.17 01:02:51 ~ 01:04:04)
Bkz: yas termometre sicakligi

  • gormemisin oglu  (07.01.17 04:30:09)
Nemin ve rüzgarın içine katıldığı durum. Şöyle ki şu an İstanbul'dayım, normalde daha kuru başka bir yerde yaşıyorum. İstanbul'da 0 derece olduğunda içime işliyor, orada 0 derece olduğunda 'İyi ya, sıcakmış' diyorum. Olay şu, normalde hava sıcak olduğunda terlersin ve vücut kendini soğutur ve hava sıcaklığı ile dengeye ulaşırsın. Sıcak havada nem olduğunda terleme yavaşlar, terlemeyince, vücut soğumaz. Bu nedenle, atıyorum 30 derece 35 hissedilir.

Bunu hesaplamak için uzun bir formül de olacaktı. Isı endeksi o anki sıcaklık ve nemin bir fonksiyonu.
www.wpc.ncep.noaa.gov
Isı endeksine,, rüzgar ve o basınçta suyun buharlaşma hızıydı galiba, onu ekleyince hissedilen sıcaklık elde ediliyor.
  • aychovsky  (07.01.17 09:38:26 ~ 09:38:36)