YDS & TOEFL Hangi Kitap?

Anadolu lisesi ingilizcem var. Dizi, müzik anlıyorum sayılır. Yds sorularına baktım zor geldi. 50 alamaz gibiyim sınava girsem. Hedefim yds'den 70; toefl'a da sonrasında gireceğim.

Elimde cesur öztürk'un building skills kitabi var. Bu kitap bana ağır mı şu aşamada, Fundamentals of Academic English'i de alayım mi? Yoksa "bu iki kitap birbirine cok benziyor; birini alsan kafi" mi dersiniz?

Bir kitap daha alayım diyorum.

Essential Academic Vocabulary mi yoksa Fundementals of academic eng mi?

Bu kitapları kullanmış olanların yorumlarını bekliyorum.

Toefl ve yds çok farklı konseptlerde. Yukardaki kitapları bilmiyorum ama toefl için barrons öneririm.

  • archery  (06.01.17 20:45:31)
Cesur Öztürk'ün Building skills for proficiency adlı kitabı bu konuda yıllardır bir hayli satar.Onlarca kez baskı yapmış.Ben aldım, çöze çöze yarısına kadar geldim, yetiştiremedim, sınav geldi çattı yds den 72,5 aldım.
toefl çok daha kapsamlı bir sınav. yds çok dandik, taktiklerle bile soruları tokatlayabiliyorsun. toefl öyle değil konuşma dinleme yazma var.

  • AWD  (06.01.17 20:46:47 ~ 20:47:46)
@AWD bende de o kitabı var ama şimdi girsem yds'ye 40 falan alırım gibi. Yani o kitap bana ağır gelir mi ki? Sizin kitaba başlamadan önce seviyeniz nasıldı?

Fundamentals of Academic English kitabi daha kolay, ondan başla gibi yorumlar var. O yüzden soruyorum.
  • bfm  (06.01.17 20:50:27)
Ben düz lise ve basit bir üniversitede okudum. Yds ye yds sınav stratejileri kitabı ile hazırlanıp girdim 59 aldım. Şu an bir üniversitenin yeterlilik sınavına gireceğim building skills e çalışıyorum. Bence zor bir kitap testleri çözüyorum yarısı yanlış çıkıyor neredeyse. Kapsamlı bir kitap ama uzun uzun çalışmak lazım ona hatta önce iyice grammar çalışıp sonra ona bakmak lazım. Varsa imkanınız arkadaşlarınızdan falan bu kitabı bulup bikaç test çözün öyle almaya karar verin

  • kablelvuku  (06.01.17 21:13:40)
TOEFL ile YDS'nin benzer tek tarafi belllllllki TOEFL'in Reading bolumu olabilir. O yuzden sen simdilik TOEFL filan unut YDS icin yardir. Bunun icin de yalnizca kitaptan calismak yetmez (ilerisi icin TOEFL dusundugunu de varsayarak) dizi-film-kitap-makale ne bulduysan okuyup dinlemen lazim.

  • Pepee  (08.01.17 22:23:06)