en iyi cikolata markasi

Turkiyede satilan en iyi cikolata hangisi (nutella gibi krema cikolatalari degil de 80, 100 gramlik kare, kutu cikolatalari kastediyorum daha cok )

benim yedigim su ana dek en lezizi Milka ve Tadelle

Trde satilanlardan lindt ve ritter sport bence.

Milka nasil guzel ben anlamiyor :/
  • kuehles blondes  (06.01.17 16:53:55)
nestle damak diyorum ben. efsane bir lezzet.

  • burya  (06.01.17 17:01:21)
ben lindt'i hiç sevmiyorum neredeyse.

schogetten, ritter de aynı şekilde pek sevmediklerimden.

milka güzel, klasiklerden sadece üzümlüsü güzel, 300 gr lık süpr şeyler var. bu peanut olanı harika özellikle, yeniymiş o.

www.milka.at

bunlar harika.

kinder riegel ve country de oldukça güzel.
  • kurnaz  (06.01.17 17:16:13 ~ 17:16:54)
@kurnaz: peanut caramel'i denedim. iğrenç geldi bana. çok ağır ya. bir daha da yemem. o kadar yani. ha yoklukta gideri olmaz mı olur tabii :) milka'nın oreo'lu ufak çikolataları enfes. büyük olanlar değil.

  • burya  (06.01.17 17:25:42)
@burya

işte ağız tadı meselesi bu. ben çok sevdim mesela, bana göre 300gr tafellarda en güzeli peanut caramel. orelularda ufak oreolara göre büyük orelu milka daha güzel bence.
  • kurnaz  (06.01.17 17:31:52)
Çok net tadelle bana göre. Üstteki cevaplarda sıralananların %90'ını denemişimdir.

Senin tadelle yazdığını görmeden vermiştim cevabı da
  • jamalbsf  (06.01.17 17:45:18 ~ 17:46:15)
Rittersport ve schogetten çok güzel bence ama turkiye'de çok pahalı satıyorlar. Bunların ucuza satıldığı bir yer bilen varsa yazsın arkadaşlar.

  • sfteses  (06.01.17 17:49:56)
eti karam %70 bitter. Diğer bitterler artık hafif geliyor, yoğun damakta eritmelik.

  • freebird5406_2  (06.01.17 17:54:10 ~ 18:00:46)
nestle damak, yüzlerce yıldır favorimdir.
bir de raffaello var tartışmasız uğruna servetimi serebileceğim.
son olarak ama damak ve raffaello'dan azıcık geri kalmayacak derecede ölüp bittiğim reese's var.

üç ayrı konsept, üç ayrı favorim. diğer hepsine yok diyebilirim ama bunlar söz konusu ise akan sular durur.

www.google.com.tr

  • vejeteryanvampir  (06.01.17 18:15:08)
tadelleden vazgeçemiyorum. milkanın çilekli yoğurtlusu bi de. günaha gireceksem ikisinden birini tercih ediyorum.

  • muslugubozukhayrat  (06.01.17 18:37:27)
Godiva

  • all girls dream  (06.01.17 18:38:24)
tadelle ye çukulata diyenler NUSSKNACKER e ne derler merak ettim..

  • jamswety  (06.01.17 18:51:50)
Godiva ve muadiller diyelim. bunlar, digerlerine gore cok farkli siniftadir bence. bir oturusta normal bir insan 100gram yiyemez. kilosu da 50-60euro'dan asagi degil zaten.

lindt, eh iste..

schogetten, ritter sport vs fiyat performans urunleri. schogetten, almanya'da 60-65 cent civari; ritter sport, cesidine gore 60cent-1.5 euro arasi.

milka, cadbury vs alt sinif cikolatalar. ben margarin cikolata diyorum bunlara, sut tadindan ziyade agzima margarin tadi geliyor. nussknacker, gunlumuzdeki supermarket aldi'nin efsanevi cikolatasidir ki milka vs'ye 3-5 boy atar yaristirirsak. nussknacker'dan gunde 4-5 paket yiyen yamyam bir turk arkadas bile biliyorum. bagimlilik resmen.
  • ubi dubium ibi libertas  (06.01.17 19:00:37 ~ 19:02:22)
Godivayı tek geçerim

  • mr2alp  (06.01.17 22:49:37)