ttnet basvuru- kandirilmiyorum değil mi

www.ttnet-internet-basvuru.com

su siteden online başvuru yaptım. bir dk olmadan geri aradılar. musteri hizmetleri temsilcisi online işlem yaptığımız icin kurumsal bir whatsApp numarası verip, kimliğimin önlü arkalı fotoğrafını çekip gondermemi söyledi. numara da 0505 470 53 75. mantıklı ama hemen geri dönüş yapmaları biraz düşündürdü.

ttnet diye bir şey mi kaldı ki adamlar böyle bir site açsınlar!? Ben de bugün gördüm onu. Görür görmez kandırmaca olduğunu anladım. Aynıca bu güne kadar kimden böyle whatsapp üzerinden kimlik istemişler? En fazla faxlayın derler ki onu da yapma. İlla yapacaksan git bayiinde yap. Sakın kanayım deme ve direkt emniyete bildir.

edit: ttnet diye bişey kalmadı çünkü türk telekom adıyla çalışıyor.
  • theguardianofthecemetery  (02.01.17 20:50:06 ~ 20:50:32)
bireysel.turktelekom.com.tr
asıl sayfa bu. senin başvurduğun dolandırıcı da olabilir abone merkezi de olabilir.

  • sutlu nescafe  (02.01.17 20:51:08)
ben bunlara tc kimlik numarami ve ev adresimi verdim :////

  • yuvarlanantencereninkapagi  (02.01.17 21:15:43)
bak ne güzel buraya yazmışsın, sormuşsun. Niye cevabı beklemedin? Sana tavsiyem en yakın karakola gidip hem suç duyurusunda bulunman hem de senin adına yapılacak her hangi bir işlamden kendinin sorumlu tutulmaman için bir şeyler yapman. Durma, hemen git!

  • theguardianofthecemetery  (02.01.17 21:29:09)
online başvurudan sonra hemen aradilar, o sırada söylemiş bulundum telefonda. sonra sormak aklıma geldi.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (02.01.17 21:30:32)
ben de sana sormadım ama mağduriyetini, siteyle beraber türk telekoma bildirdim. başkaları da mağdur olmasın diye. sen de lütfen karakola git güzel kardeşim. her şey yapabilirler bilgilerinle.

  • theguardianofthecemetery  (02.01.17 21:35:47)
155i arayıp bildirdim durumu. numaraları da verdim. umarım bir şey olmaz.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (02.01.17 21:37:47)