Akademisyenlik ve askerlik

Gençler askerlik meseleleri ile uğraşmak istemediğim için yüksek yapacağım.
28 yaşında başlayacağım bilerek.Neyse biterse 31 de biter.Akabinde de doktoraya başlayacağım.
O sıra içinde bedelli çıkar diyelim ki 35 36 gibi de doktorayı bitirdik.Bu yaşlarda okumak normal değil mi ? Bu eğitimleri istanbulda orta düzeyde özel üniversitelerde almayı düşünüyorum.Sonra yr doç unvanım mı oluyor ? Akabinde üniversitelerde hoca olarak iş bulabilir miyim ? Maaşları ne oluyor ?
Bölüm :hukuk

Yrd. doç. kadrosu bulursan yardımcı doçent olursun yoksa ünvanın doktor olur. Maaşlar 5500 civarı ek dersle birlikte.

  • ekaterina  (01.01.17 23:46:50)
35-36 kime göre geç ona bakmak lazım, 30 yaşında doçent olan hocam da var o zaman da dissendium'un hocası çok geç kalmış diyebiliriz. Bu işler yayın durumuna, o doktorayı yaparken gösterdiğin başarıya bağlı, geç değil 35. En alt seviyedeki hocalar yardımcı doçent olmaz, çalışmayı sevmeyen hoca 50 sinde de yardımcı doçent kalır, yoksa herkes yardımcı doçent olarak başlıyor. Bu lisans öğrencilerinin bu işleri anlamadan yorum yapmalarına da bayılıyorum doğrusu, öğretim görevlisi ise bambaşka bir durum, yüksek lisansı bitirince veya lisans mezuniyeti bile yeterli bazı kadrolarda, 3-5 yıl mesleki deneyim şartı koyarlar, ders öğretim elemanı olursunuz bunun için herhangi akademik çalışma yapmanıza da gerek yoktur. Lecturer ve researcher tamamen ayrı şeyler yurtdışında bizde öğretim görevlisi tamamen lecturer'ken, öğretim üyeleri (yrd. doç., doç., prof.) her iki görevden de sorumludur.

  • ekaterina  (01.01.17 23:56:14)
Türkiye'de araştırma görevlilerinin derse girip girmemesi bölümden bölüme, okuldan okula değişiyor. Bizim bölümde giriyorlar.

  • stereoseyfi  (02.01.17 00:59:26)
Mobilde editleyemedim: 35 geç değil. Herkes tornadan çıkmış gibi aynı yaşta bitirmiyor doktorasını.

  • stereoseyfi  (02.01.17 01:01:07)