Karaciğer yağlanması

Eşimin karın ve göğüs kafesi bölgesinde çok yoğun ağrılar oluyor.Yabancı uyruklu olduğu için henüz sigortası yok,doktora gittik testler yapıldı ve karaciğerde yağlanma var dendi.Ayrıca safra kesesinde 25 mm'lik bir taş var fakat doktor ağrıyı karaciğerin yaptığını söyledi.Kilo vermesi gerektiğini söyledi fakat ne yenilirse zararlı olur,ne yiyip,içmeli bir fikir söylemedi.Şimdi ağrılar yine sıklaştı ve hastane acillerinde buscopan iğneden başka bir şey yapmıyorlar.

Bu ağrıyı biraz azaltacak ne yapabiliriz ?

Abi o agri safraysa allah yardimcisi olsun.karaciger yaglanmasinin agri yaptigini ben ilk kez duydum.tekrar gidin hastaneye veya ucretiyle muayene olsun.safranin iltihaplanmasi,tasin yurumesi falan ciddi is.agri beklemekle gecmyecek.

  • duptıs  (01.01.17 23:03:50)
enginar yesin

  • nrmnm  (01.01.17 23:10:53)
ihmal etmeyin. safra taşları sonradan pankreatit yapar. pankreas onarımı mümkün olmayan hayati bir organdır. başka bir doktora detaylı baktırın. kandaki amillaz değerine baktırın. dediğimi araştırın. karında şişkinlik ve ağrı safra kesesi habercisi. eğer alınmazsa taş kanala düşüp tıkıyor ve sarılık,pankreatit gibi çok ciddi hastalıklar meydana geliyor.
(bkz: pankreatit )
(bkz: ercp)
  • discopolice  (01.01.17 23:19:18)
olur olmadık koca karı ilacı yapmayın. ben saraçoğlu'nun lavanta çayını içtim enzimlerim tavan yaptı yani gram düşmedi. belki onun yüzünden yükselmiştir diye de düşünüyorum. karaciğer koca karı ilaçlarından daha da kötü etkilinebilen bir organ.kesinlikle doktora gidin derim ben. bulun buşurun gidin. yazık kadına.

  • for day to break  (01.01.17 23:19:57)
Benim anlatamadigimi discopolis anlatmis simdi kalkin gidin.onemli is.

  • duptıs  (01.01.17 23:29:40)
safradaki taş alınırsa ağrı biter mi peki ?

  • fatih terim akti  (01.01.17 23:37:20)
yabancı uyrukluların zorunlu sağlık sigortaları oluyor, oturma izni alınamıyor başka türlü. sizin sağlık sigortanızın olması lazım, birkaç yıldır var bu uygulama. oturma izni aldıysanız bankada yaptırdığınız bi işlem sigorta. atlamış etmişseniz hatırlatayım istedim.

discopolice iyi anlatmış, tekrar etmeyeyim. önemli bi durum. napıp edip tedavisini yaptırın. karaciğer için enginar hapı yardımcı olur ama safradaki taşın çaresine bakmazsanız enginar hapının yapacağı bişe yok.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.01.17 23:39:59)
Öncelikle geçmiş olsun. 3/3 karaciğer yağlanması yaşamış birisi olarak yağlanmanın ağrı yaptığını ilk defa duyuyorum. Bunun dışında muhtemelen eşinizin karaciğer enzim değerleri de yüksektir. Enginarın suyunu kaynatıp içmek(çok çirkin bir tadı var) karaciğer yağlanmasına çok iyi geliyor. Bir de düzenli spor/diyet. Diyette karbonhidrat ve özellikle şeker kesiliyor. Beslenme proteine dayalı. Tabiki de bir diyetisyene gitmeniz en doğrusu, belki özel bir durumu vardır.

  • E.  (01.01.17 23:46:01)
Insallah ilerlememistir uc nokta girip safrayi alip cikarlar bir gunde eve geciyor.diger turlu acik ameliyat falan ugrastirir.

Resmi esinse senin haklarindan faydalaniyor olmasi lazim.aksi durumda ulkesindeki sigortasindan guvencesinden tahsil edilir.geldigi ucak biletinin daha sigortasi oder vb vb.
  • duptıs  (01.01.17 23:46:32)
oturma izni için başvurduk geçen hafta,sonuç çıkmasını bekliyoruz sadece ondan sonra benim sigortamdan faydalanabilecek hatta axa'dan özel sağlık sigortası bile yaptık fakat tc numarası olmadan bir işe yaramıyormuş bu sigorta.

  • fatih terim akti  (01.01.17 23:47:28)
şöyle bir sonucumuz var ultrasondan.scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net

  • fatih terim akti  (01.01.17 23:57:41)
raporda zaten kaliteli bir gözlem yapılamadığından bahsediyor. ultrason öncesi yedikleriniz, sindirim sisteminizdeki gaz yiyecekler vs. sebebiyle ultrasonda tam görünmemiş. görünen kısımda 2.5 cm lik taş var. bozuk para kadar taş. o taş alınmaz ise (şanslıysanız) ağrı ile haber verir. şanssızsanız aniden fenalaşır en az 6 ay hastanede yatmak ve oranıza buranıza drenler sondalar takmak zorunda kalırsınız+ ömür boyu kreon adında ilacı her öğün alırsınız.

her neyse. kötü senaryolara mahal vermeyelim. sorunuza cevap: eğer taş alınırsa, şikayetler azalacak/ kaybolacaktır.
  • discopolice  (02.01.17 00:45:47)
Oturma izninin çabuklaşması için özel durumunuzu yabancılar şubeye söyleyin, ellerinden bişe geliyorsa yapabilirler belki.
ayrıca oturma izni başvurunuz ekiyle sağlık sigortasını kullanabilmeniz lazım, ordan da yürüyün bi.

enginar yaprağıyla uğraşmayın, eczanelerde droglar var, karaciğeri korumaya daha oğrusu zararı azaltmaya yardımcı olabilir, bu meyanda bi kutu alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gilaburu suyunun böbrek taşlarını eritme özelliği var çok insan memnun kalıyor safradaki taş için yararı olur mu bilmiyorum onu da bi araştırın isterseniz.

Safra tıkanıklığında yağlı yemeklerden uzak durmak lazım. çikolata, yumurta, kızartma...

bir de şu var benim notlarımın arasında, sizin için de uygun olup olmadığını doktora sorun. doktora sormadan kullanmayın lütfen.
www.assospharma.com
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (02.01.17 01:21:49)
özel bir hastanenin aciline gittik,ağrı kesici iğne yaptılar.oradaki bir eleman 7000 lira civarı tutar safra kesesi ameliyatı dedi.yarın genel cerrahi bölümünden randevu aldık.benim tahminim artık ameliyat olması gerekiyor,bir şekilde o parayı bulup yaptıracağız.sanırım kimlik no gelene kadar dayanamayacak.

  • fatih terim akti  (02.01.17 02:18:22)
çok geçmiş olsun. Ağrı kesiciler dışında kısa vadede yapılabilecek pek bir şey yok gibi görünüyor ama daha uzun vadede karaciğer yağlanması için en bilinen kür sabahları maydonozun üzerine limonu sıkıp blenderdan geçirip aç karnına onu içmek.

  • AWD  (02.01.17 02:44:12)
ya ne kadar abartılmış.
yaklaşık 10 yıldır safra kesemde minik minik 15-16 taş ile yaşıyorum. çok şükür henüz bir şey olmadı. arada bu anlattığınız şekilde ataklar geçirsem de idare ediyorum.
halam ve kuzenimin 2-2.5 cm boyutundaki safra kesesi taşları kanala düştü ve ameliyat oldular. 6 ayda hastanede yatmakmış, ordan burdan drenlermiş, yok öyle bir şey. ameliyat oldular ve maksimum 1 haftada iyileşip hayatlarına döndüler.
karaciğer yağlanması da kilo ile alakalıdır, ağrı yapmaz.

safra kesesi için çikolata, yumurta, kızartma ve çok yağlı yiyeceklerden uzak durulmalı. google'dan bir bakın siz yine neler yememeli diye.

geçmiş olsun.
  • vejeteryanvampir  (02.01.17 10:57:55)
bu hafta içi özel bir hastanede aldıracağız safra kesesini 3000 tl'ye yapacaklar.doktorda karaciğerde yağlanmanın bu kadar ağrı yapmayacağını söyledi.o yüzden en iyi seçenek alalım dedi safrayı.2 gündür hiç ağrısı yok fakat hiçbir şey yemedi korkudan neredeyse.

sonuç olarak ameliyata bağlandı karar,zaman ayırıp cevap yazan herkese teşekkürler.
  • fatih terim akti  (03.01.17 14:48:48)