almanya'da üniversite okumak

bir tanıdığın 2 çocuğu var. üniversitede okuyorlar biri antik yunanca diğeri biyoloji. kadın alman firmalarla çalışıyor ve almanya'ya yerleşmek istiyor. ama öte yandan çocukların okulu mundar olmasın istiyor. bu çocuklar alman üniversitelerinde nasıl okuyabilir? almanca öğrenmeleri haricinde yapılması gereken ne var diye sormak isterim.
teşekkürler ve iyi yıllar

bazi unilerde ingilizce undergrad programlarda var. ya sifirdan baslayacaklar yada transfer imkanina bakacaklar ama dil isi sikinti.

  • jedilance  (01.01.17 21:02:59)
kadın almanya'ya yerleşince çocukların okulu nasıl mundar oluyor onu anlamadım? Bunlar üniversite çağında adamlar/kadınlar değil mi? devam etsinler okumaya. yüksek lisans için ingilizce programlara başvursunlar Almanya'da.

  • sen git ben geliyorum  (02.01.17 00:33:21)
üniversite mezunu değiller ondan yarım kalıp mundar olacak diye dedim. okulların bitmesini beklese en az 3-4 yıl. kadın bu sene gideyim diyor ondan yani.

  • cekilmis gayfe  (02.01.17 00:54:02)
Ya siz ya ben sorunu anlamasa sorun yaşıyoruz. Ben diyorum ki bu iki çocuk üniversite okuyan koca insanlar; ne diye anneleri ile gitsinler ki? Kalıp okullarını bitirsinler Türkiye'de. Sonra gitsinler annnelerinin yanına.

  • sen git ben geliyorum  (02.01.17 20:34:20)
babaları yok anası tek bırakıp gitmek istemiyor. bir de ülkenin durumu malum. o yüzden yani.

  • cekilmis gayfe  (02.01.17 20:53:34)