modem arayüzünden interneti kesmek

Modemim hg253s superonline modemi. Modem arayüzünden interneti kapatmak istiyorum. Wlanı kapatabiliyorum ancak interneti nasıl kapatacağımı bulamadım. Program falan varsa onlarda olur. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

wi-fi gibi kapat at tuşu olacağını sanmıyorum onda. WAN ayarlarından bişiyi değiştir, ayarlarını boz yani aletin ancak öyle olur :) internet istediğin zaman eski haline getirirsin.

  • washe  (01.01.17 13:05:36)
bağlantı ayarlarında kullanıcı adını değiştir ve kaydet internete bağlanmaz. başına bir harf ekleyebilirsin mesela.

  • mr.goodcat  (01.01.17 13:06:05)
modemde internet ışığı gitsin istiyorum. Evdekiler bakınca aaa internet gitmiş desinler. Yapamaz mıyım bu şekilde. Ama sonra benim düzeltebilmem lazım. Gerçi internet giderse modem arayüzüne tekrar bağlanamam sanırım. İmkansız birşey mi istiyorum?

  • uyusam iyi olur  (01.01.17 13:08:53 ~ 13:14:15)
mr.goodcat'in söylediğini yaparsan internet gider. ışık da söner.

  • himmet dayi  (01.01.17 13:17:14)
splitterdan modeme gelen kabloyu da çıkarabilirsin. yani modem ucu takılı olur ama diğer ucunu splitter'dan çıkar. ya da zayıflat. takılı gibi görünsün ama aslında temas etmesin dişler falan...

  • kisa bisey olsun istemistim  (01.01.17 13:22:54)
@mr.goodcat
@himmet dayi
internet kullanıcı adını değiştir diyorsunuz demi. internet giderse tekrar bağlanabilir miyim peki?
  • uyusam iyi olur  (01.01.17 13:46:50)
evet bağlanabilirsin. modem arayüzüne girebilmen için internete ihtiyacın yok.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (01.01.17 14:11:16)
kısa süreli istiyorsan resetleyebilirsin.

ama @kisa bisey olsun istemistim'in onerisi mantıklı
  • MiraTaurus  (01.01.17 14:22:55)
İnternet kullanıcı adının başına harf koydum internet düştü ama ışık hala yanıyor. Neyse şimdilik idare eder. Splitterın kablosunu çıkarın demişsiniz spliter yok bende direk internet kablosu bağlı telefonla internet farklı sağlayıcılarda çünkü. Teşekkürler cevaplar için.

  • uyusam iyi olur  (01.01.17 14:38:52)