Hazır Kemik Suyu?

Merhaba duyurucular,
sağlık sebepleriyle kemik suyu içmem/yemeklerde kullanmam gerekiyor. Ancak bunu evde yapmak cidden zahmetli ve ustalık işi gibi gözüküyor. Benim gibi mutfakla pek alakası olmayan kişi için cidden zor. Acaba hazır organik satılan kemik suyu var mıdır? Kullanıp da beğendiğiniz, tanıdığınızın beğendiği bir marka vardır? veya bizim komşu Ayşe teyze yapıyor internetten satıyor diye yönlendirebilirsiniz? çok makbule geçer.

Bizim İzmir'de çoğu markette kemik satılıyor. Kayınvalide mercimek çorbası yapmak için bunlardan alıyor, suya atıp kaynatıyor. Suyuyla çorba yapıyor. Nescafe 3ü1 arada yapabiliyorsunuz kolaylıkla bunu da yaparsınız.

  • teknikekip  (29.12.16 14:04:21)
çok basit bişi bu aslında.. migrosta ilikli kemik satılıyor çorbalık vs. ondan al bir kilo. at koca tencereye, bir iki saat kaynat. al sana kemik suyu. sonra da marketten buzluk için olan poşetlerden al. soğuduktan sonra onların içine doldurup buzluğa at. al sana hazır kemik suyu. sonra da istediğin gibi takıl..

  • hosein  (29.12.16 14:09:42)
Orvital'in et suyu ehven-i şer olarak kabul edilebilir ama ben de evde vakit ayırıp yapmanı öneririm, bir de fena bir olmayan bir tarif vEreyim mutfaksirlari.com (yorumları da okursan kendine göre uyarlayablirsin)

  • candanag  (29.12.16 14:23:04)
kemiği ve suyu tencereye koyup ocağı açıyorsunuz, kaynıyor. Mutfakta tecrübeye gerek yok.

  • innerbliss  (29.12.16 15:00:35)