ucuz viski mi normal şarap mı?

yılbaşı ritüelim genelde tek başıma şişeyi bitirene kadar içmek. favorim ucuz viski 50lik passport scotch ama şarap denemek istiyorum. hangisi daha iyi gider. j&b, jack vs alcak durumum da var ama ucuz viskinin keyfi başka..

oncelikle bu varos icme kulturunden oturu seni tebrik ederim. viski ile sarabi kiyaslamak, bir siseyi sirf icmis olmak icin les gibi icmek vs. fakat bu sadece senin degil, tum ulkenin olmayan icki kulturunun sonucu.

parani adam gibi bir saraba yatir, iki kadeh adabiyla ic, yanina da peynir tabagi yap (turkiye icin heralde eski kasar gider) .

ya da takma kafana bu kadar, al bi kopekolduren "keyfine" bak.
  • no christ requires  (27.12.16 21:30:19)
@no christ requires vedat milör müsün kardeş sen? benim keyfim böyle viski ile şarap karşılaştırması da sormadım... gider varoş kültürümle glenfiddich alır da içerim bana koymaz da bu tavrı anlamadım.. ucuz olsun kafam kırılsın istiyorum sadece

@adaletin eli ucuz viski sınıfında göremedim onu..
  • masa penisi  (27.12.16 21:34:27 ~ 21:35:39)
kafa kırsın ucuz olsun içimide güzel diyorsan
vat69 viskilerin köpek öldüreni.
pasiflora gibi içilir bu ne be açık çay dedirtir, şişe sonu "mahmut abi yararlanmadınız dimi benden" modunda bırakır.

olayı bohemliğe vs adabıyla içmeye bağlamaya gerek yok.
memlekette cila kavramı/zihniyeti varken içmek için de içilir. hatta yılbaşı içip sıçmak için en ideal gündür.

şarap vs. viski duellosunda yer ve zaman önemli faktörler ama sen viskiyi seçecekmişsin gibi geliyor
  • qxgviper  (27.12.16 21:45:48)
hocam benim çok sevdiğim ucuz bir şarap vardır. ''idol'' adı. yerine göre 25-30 liraya satılıyor ve içimi oldukça keyifli.

ayrıca epey güldüm yahu duyuruda geçen muhabbete. :)
  • cesurseyyah  (27.12.16 21:46:59)
mesaj at talisker iç, yeni yıla Skye' da gibi gir :)

  • VickVickyVale  (27.12.16 21:47:33)
bir şişe viski içmek çok zevkli değil, bir şişe şarap içmek daha zevkli. iyi şarap diyorum. şahsi cevap tabi.

  • babilbaligi  (28.12.16 09:21:35)