westworld sorusu hafif spoilerlı

spoiler*********************************************************************************

ya bu ev sahipleri ölüyor ölüyor sonra hangi aralıklarla diriliyorlar, bi ara dolores her günü aynı şekilde yaşıyordu. sonra ekiple ilerlemeye başladı, bir yandan konuklar bir hikayenin içine giriyor öldüre öldüre ilerliyor ama yanlarındaki ev sahipleri de onlarla takılmaya devam ediyor günler geçtikçe. bu süreçte genelev işleten zenci abla onlarca kez ölüp ölüp dirildi. bunların yenilenme zamanı neye göre? hiçbir açıklama göremeyince siz ne çıkardınız buradan merak ettim.

yoksa şey gibi mi, oyunlarda serbest gezinti modunda bir ekibi öldürüp ilerlersin (assassin creed) sonra aynı bölgeye geri döndüğünde aynı ekibin tekrar orada dikildiğini görürsün. burada da o mantık mı işliyor acaba? konuklar uzaklaşınca yenileniyor, sonra aynı hikaye tekrar işliyor.

konuklar oradayken bu park görevlileri basmıyor mu orayı olay yeri inceleme gibi gelip gidiyorlar hiçbir konuk görmüyor mu onları bunları yaparken? saçma geldi orası.

*duyurumla kim oynadı? o baştaki spoiler şeysini kim koydu çıksın ortaya?

spoiler --------

ev sahibi öldüğü zaman onu götürüp tamir ediyorlar, bakımını yapıyorlar ve ertesi gün aynı güne tekrar başlıyor.
eğer ölmezse devam ediyor. belli bir yenileme zamanı yok, ölene kadar devam ediyor o kişilerin hikayeleri.

konuklar oradayken görevliler gitmiyorlar tabii. konukları sürekli izliyorlar kameralar ile.

dizinin ilerleyen bölümlerinde daha da netleşecek kafanda. kaçıncı bölümdesin bilmiyorum.
  • peggy  (26.12.16 13:36:06)
---------------------------------------spoiler---------------------------------------

hayır, ev sahipleri aynı anda iki yerde gözükmüyor hiçbir zaman. her karakterin döngüsü 1 gün değil. bazısının öyküsü daha uzun sürüyor. belki konukların maksimum kalabileceği 28 gün süren döngüler bile vardır. hem de karakter, konuklardan biriyle iletişim halindeyse resetlenmesi saçma olur. onunla işi bitene kadar resetlenmemeye devam ediyor olmalı.
  • ufukcel  (26.12.16 13:41:36)
resetlenme süreleri aynı değil. looptaki hikayenin uzunluğuna göre değişiyor. yanlış hatırlamıyorsam dolores ve teddy'nin loop'ları bir günlük ve çok basit mesela. tedyy her sabah trenle geliyor, dolores kasaba meydanında kavanozu düşürüyor, araya bir guest girmezse teddy kavanozu yerden alıyor, sonra da tüm günü beraber geçiriyorlar. ama o savaşlı loop'lar falan daha uzun sürüyor.

"konuklar temizlik ekibini görmüyor mu?" sorusunu ben de sormuştum kendime. kesin bir cevabını bulamadım. yenilenme hadisesi biraz muallak zaten, detaylara çok girmemişler.
  • sir gawain  (26.12.16 13:43:06 ~ 13:44:54)
hepsinin hikayesi farkli, o yuzden tekrar dahil oluyorlar oyuna tekrar. bu looplar her gun gelen misafirlerin bir ortami gormesi icin gibi dusunebilirsin. zaten oyunda ilerleyen misafirler tekrar basa donmuyor donerse de bastan baslar boyle yani.

  • tiredpanda  (26.12.16 14:05:29)