İngilizceyi becerememek

Aynen sorun bu bende. Bir ay sonra bir ingilizce sınavı var. Yeterlilik sınavı. Onu mutlaka geçmem gerekiyor yüksek lisans için son şansım. Bikaç gündür çalışıyorum. Fakat olmuyor yani. Düz lise okudum lise çağında kursa gittim. Hazırlık olmayan bir üniversitede okudum üniversitede de kursa gittim. Ama hep bitikaniklik hep basit cümleler. Öyle oldu benim durum. Şimdi bunu aşmam lazım alamıyorum. Aşamadıkça sinirleniyorum.

Örneğin bir konu çalışıyorum kafam direk onu formulize etmeye gidiyor. İlla bi mantık olacak o soruyu çözebilmem için. Zaten türkçeye uydurmaya çalışınca iyice bok oluyor her şey.

Ben bittim yani kafa olarak. Bana bir yardım edin ne yapmam gerek. Cesur Öztürk building for proficiency kitabından çalışıyorum. Evet kitap biraz zor ama bana da sınavda kolay sormayacaklar.

Bana bir akıl.

bak, ingilizcede ne kadar çok okursan cümle kalıplarını- kelime yerleşimlerini vb daha iyi öğrenirsin.

Kodunu ogrenmek gibi dusun.

Daha sonra bu kodla daha güzel cümleler yazabilirsin. Anahar nokta vocabulary---ama vocabulary'i cümle icinde görmen lazım. ki aklında kalsın...

kısaca oku.... dinle.... izle....
  • anonymice  (24.12.16 21:25:16)
türkçe mantıkla zor dil kurslarında da kalite nedir bilmiyorum. kelime bilmeden de okuma yapamazsın. yani ya mantığı falan boşverip ezber yapacan ya da dediklerimi.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (24.12.16 21:28:08)