teras izolasyonu

terası seramikle kaplattırdık. seramik işleminden önce de izolasyon yaptırdık. membran dedikleri şeyle. buna rağmen terastan aşağı su/nem geliyor. bunu nasıl kesmeli?

aradaki derz ya da kenardaki supurgeliklerden kaciriyordur. tekrar derzlenmesi lazim gibi.

  • oscar  (22.12.16 16:26:29)
her sene kışa doğru başımıza geliyor. balkonun büyük kısmını kapalı hale getirdi bizimkiler. alt komşu hep şikayetçi. havadar bi açıklık bıraktılar bizimkiler balkonda. oradan hala sızıntı varmış. membran yapıldı, ben membranın soğuk görünce içeriden deforme olduğunu sanıyorum. izolasyoncular ya cahil ya ahlaksız. 25 senelik evde ilk yılını tamamlayamadan tekrar sızdıran 3 büyük çaplı izolasyon denememiz oldu. değil ömürlük, senelik bir başarı bile görmedik.
benim konuyla ilgili çözüm değil ama teorilerim var. başta ciddi bir izolasyon şirketine işi vermek, verirken şartları bildirmek lazım. izolasyon yapılınca üstü kapanmadan önce en az 10 cm su basılıp sızma var mı diye bakılmalı. kontratlı düzgün işlerde zaten kontrol firmaları yaptırıyor bunu. boyalı su basıyorlar. ödemeyi yapmadan önce bu denemeyi yaptırtmak lazım.
ileri drenaj tekniklerine de girilebilir.
ano ano bölünüp izolasyon bağımsız parçalara ayrılabilir. toptan kırım yapmadan belli bir bölgeyi kırıp tamiri yapılabilir belki bu sayede.
  • kargn  (22.12.16 21:17:19)