yabanci kisiye hediye ne alinir

Merhaba,

Yabanci kisi(ler) Amerikali. Christmas davetine icabet ederken bir seyler alacagim karar veremedim cunku zaten bir suru iste turkiye'ye ozgu seyi coktan verdim. Verdiklerimi sayayim:

-Kilim
-Kahve
-Cezve
-Lokum
-Nazar boncugu
-Su kapali carsi isi, antep mantep ayagina kaktirdiklari Hancerlerden
-Turk Kahvesi Fincan seti
-Helva vs.
-Raki vs. icirdim sevmediler; o sebeple raki bardagi vs. olmaz.

Kisaca her halti vermisim. Elime bir kangal sucuk alip gitmek de olmaz simdi. Yani illa Turkiye temali olmak zorunda da degil. Kultur ve baris elcisi hallerim yok ama iste hani daha orijinal olur diye Turkiye'ye ozgu seyler vermistim.

Neyse aklima gelmiyor bir sey. Ne verebilirim hediye? Hatta birkac oneri gelirse sevirinim. Cunku Christmas daveti kalabalik olacak, birkac kisiye vermem lazim. Simdi gidip de baska birine cezve aldigim icin atiyorum daha once cezve vermedigime cezve vermek de istemiyorum "sen cezveni aldin mi, almadiysan al" der gibi olmasin diye.

Cok tesekkurler

türk kültürüne ve lezzetlerine özel ilgileri yoksa bir özelliği kalmaz bu tarz hediyelerin, bence standart hediye prosedürlerine geç. zaten her haltı vermişsin, sürekli türk hediyeleri dağıtan bi reklamcı demesinler bi de sana.

  • baba jo  (22.12.16 08:35:02 ~ 08:35:46)
kolonya.

lavanta, ıhlamur, kadinteni, hatıralar, paris gecesi, greyfurt... pek çok güzel kolonya var.

rebul, eyüp sabri tuncer, paşabahçe...guzel kolonya markaları.
  • balik kraker  (22.12.16 09:12:55)
Kar küresi alsana. Evrensel bir hediye olur, herkes hoşlanır bence kar küresinden.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (22.12.16 10:10:01)
Turkiyede kaliteli kar kuresi yok.
Orgu atki veya yelek veya patik olabilir

  • nax  (22.12.16 10:14:16)
Dogal sabun, onlari cok guzel susluyorlar falan

  • rivulet  (22.12.16 10:15:04)
kilimden yapılma minder kılıfları oluyor. şu anda modern evlerde falan da kullanılıyor ve sevilen bir şey gördüğüm kadarıyla. belki bir alternatif olur. sultanahmet civarında, çukurcumada falan var böyle şeyler.

  • nilmiye  (22.12.16 11:55:25)
Ay artık türk işi bir şey verme bence, gına gelir:)

Bere, şal, kupa, termos bardak, kitap, kozmetik, dekoratif objeler, resim çerçevesi, puzzle vs daha standart şeylere bak derim.
  • peggy  (22.12.16 12:01:50)
İlla kültür elçisi olmanız gerekmiyorsa lunaparkshop'u bir karıstırın derim.
Kadınlar için şallar,clutchlar var gayet sevimli.
Bardak altlıkları,kupalar vs.

Kanyon'da yılbaşı standları oluyor böyle tasarımcıların.Bu sene 23 aralığa kadarmış.Bugün yarın bi bakın derim.
www.ekonomidunya.com

Kanyon'a giderseniz Souq Kanyon'dan da bir şeyler bulabilirsiniz.
www.theguideistanbul.com
  • demoniclewinsky  (22.12.16 12:14:48 ~ 12:19:09)