Starbucks nero gibi yerlerde eksik satıldığı nasıl anlaşılıyor

Mesela ticket makinesi bozuk. Ben dedim sonra ödeyeyim. Tamam dedi. Ödemezsem bunun parası çıkar mı kasiyerden?

Barkod okutması gerekyor, ticket makinesi bozuksa okutmuş mudur barkodu?

Müşteri memnuniyeti amacıyla sallamıyorlar.

  • shenergy  (21.12.16 15:26:59)
parasının kimseden çıktığını sanmıyom ben dolu kahvemi çöpe atan temizlikçi yüzünden bi kaç kere tekrar kahve aldım hiç itiraz bile etmediler. yanlış sipariş olunca direk döküyolar felan.

  • masa penisi  (21.12.16 15:30:31)
Bu zincir kahvecilerin sıkıntı yapacağını zannetmem, starbucks'da içeceğinizi beğenmemeniz yenisini hazırlamaları için yeterli sebeptir.

Fakat mesela Cinemaximum büfelerindeki bardakların ve popcorn kartonlarının sayıldığını söylemişti çalışan bana.
  • atom karincanin torunu  (21.12.16 15:49:26)
Benimkine geçen gün fındık aromasi koymayı unutmuştu barista, söylediğim anda döküp yenisini yaptı ki ne zaman sırada beklesem böyle şeylere denk geliyorum. Dolayısıyla kontrol edildiğini düşünmüyorum.

  • fraise  (21.12.16 15:51:34)
O zaman parasını ödeyip ödemeyeceğimi tahmin edebiliyorsunuzdur :) çalışana sıkıntı yok diyorsunuz madem. Unutkan biriyim, unutuyorum napabilirim :(

  • Cursed Chico  (21.12.16 16:05:03 ~ 16:05:15)
Ama o vicdan meselesine giriyor. Ben rahat edemem, öderim. Siz kendinize yakistirabiliyorsaniz odemeyebilirsiniz tabii.

  • fraise  (21.12.16 16:11:17)
Fraise +1

  • balpolen  (21.12.16 16:55:18)
Onların litre ya da gramaj olarak brlli bir yüzde toleransları olduğunu düşünüyorum. Gün sonunda aşırıya kaçmadıkça toleranslarında değerlendirilebilir.

  • bigbadabum  (21.12.16 19:15:25)
starbucks'da falan salladıklarını pek zannetmiyorum. Bigun kahveyi kremasız istemistim. Kremalı geldi. üzerinden alabilir misiniz derken caart diye döktü hemen. benim içim gitti israf olan kahveye. onun pek umrunda olmadı ama.

  • hononu  (21.12.16 19:46:08)
soya sütlü istediğim kahveyi gözümün önünde normal sütle yaptı hatta sonrasında da kutuyu çöpe attı. normal sütle yaptınız ben soya sütlü istemiştim dedim hayır soya sütüyle yaptım dedi hayır özellikle baktım ve normal sütle yaptınız dedim peki tekrar yapayım gözünüzün önünde dedi kahveyi olduğu gibi boca etti ve yenisini yaptı :) müşteri memnuniyeti esas özellikle starbucksta.

  • dedim ben sana  (21.12.16 20:38:55)
dedim ben sana veganlık mı var

Vİcdanım elbette rahat :) hayvan sömürüsüne destek olmuyorum. İnsan sömürüsüne de destek olacak bir harekt değil bu hareket. Bu gibi firmalar, şirketler, bankalar, holdingler var oldukça yokluk olmaya devam edecek. Politik fazla girmek istemiyorum ama gördüm mü acımam. Çalışana zarar vermiyorsa tabi.
  • Cursed Chico  (22.12.16 00:08:04)