Organizasyonlu evlenme teklifi

Nasıl da kötü bir fikir. Kim sokuyor bunu erkeklerin aklına? Erkekler, siz böyle bir şey yaptınız mı? Neden yaptınız? Kadınlar, size böyle yapılsın istediniz mi? Neden istediniz?

Konu hakkında genek fikirlerinizi de alayım, cinsiyet ve yaşla birlikte.

bunu erkeklerin aklına sokan malesef kadınlar. ay bilmemkimin sevgilisi şöyle yapmış. yok tvde gördüm falan. bana göre dünyanın en saçma şeyi. zaten evlilik kurumunu da pek anlamıyorum. dedi 32 yaşında evli kadın.

  • kedili madam  (20.12.16 12:41:04)
Biz çift olarak ilişkimizle alakalı durumlarda 3. şahısların da olmasından hoşlanmıyoruz. Kişilerin işin içinde olduğu bir organizasyona sıcak bakmayız. Böyle bir evlilik teklifini ne ben yapardım, ne de eşim isterdi.

Organizasyondan kasıt örneğin bir yerlere tatile falan gidip orada teklif etmekse, o biraz o anki durumlara bağlı. O anki şartlarda hayatın normal akışı dışında bir seyahat vb durumu varsa, o koşul değerlendirilebilir ancak bana kalırsa şart değil.

Yaş: 28, Cinsiyet: E, Evlilik durumu: 1.5 senedir evli
  • saygilarefendim  (20.12.16 12:43:39)
Hislerime tercüman olmuşsun. Organizasyon nedir ya, ne kadar yapay. Evlilik teklifinin samimiyetini, candanlığını direkt öldüren bir şey bence. Bir de aşırı tırt organizasyonlar oluyor çoğu, yazık la kimin çocuğuysa diyorum. Her boku böyle abartmasalar olmuyor.

Ben çok alelade bir zamanda, hiç hazırlık olmadan, sırf o an gerçekten içinden geldiği için sevgilim evlilik teklifi etsin isterdim. Atıyorum akşam evde iki bira içip tatlı tatlı sohbet ederken falan etsin. Yüzüğe de gerek yok. Böyle şeyler planlanmadan, karar verilmeden, içinden gelindiği anda yapılmalı. İlk öpücük gibi.

27-K
  • buff  (20.12.16 12:43:51 ~ 12:48:34)
Böyle bir şey asla istemezdim, olmadı da zaten. Erkek arkadaşımın karakterini bildiğimden böyle bir şey yapmayacağını da biliyordum. Evde pijamalarımız ile oturken bir anda içeri gitti, bir baktım takım elbise giyip gelmiş, elinde de yüzük. Tek aksiyon takım elbise giymesi oldu yani.

Bence erkekler kendi kendileri gaza getiriyorlar. Büyük bir teklifin karşı taraf ve etrafındaki diğer kişiler tarafından beğenileceğini, takdir edileceğini düşünüyorlar.
Oysaki sade ve romantik bir teklife de hiçbir kadının kötü diyeceğini sanmıyorum.

Ha illaki büyük organizasyon bekleyen kadınlar var ama onların sevgisinin de evliliğinin de gerçek olduğunu düşünmüyorum, azınlık zaten böyleleri.

29K
  • peggy  (20.12.16 12:57:03 ~ 12:57:37)
kadınlar benim için uğraşılıyoru göstermek amacıyla istiyor. erkekler de bak ben o kadar deli aşığım ki kadınım için böyle olaylar çıkartırımı ispatlamak. erkeğin davranışı kadının gözünde diğer erkeklerden öne çıkmak, acaba şu mu olsaydı sorusunu kendi lehine yok etmek. kadının amacı da diğer erkek ve kadınlara kendisinin kraliçe olduğunu kabul ettirmek.

  • glide  (20.12.16 13:00:19)
büyük organizasyon saçma da ufak da olsa bişeyler yapsın ama hiç gitmediğimiz salak saçma pahalı bi yere götürmesin anlaşılıyo. Önceden hazırlansın tabii ama organizasyona gerek yok kendisi yapsın bişeyler. anlatıcak bişeyimiz olsun. al şunu tak da başının bağlı olduğu belli olmasın tarzı istemem :)

  • matilda  (20.12.16 13:01:18)
Bence berbat bir fikir, asla istemezdim.

Kadın, 22.
  • fragile lady  (20.12.16 13:02:32)
kadınım.

asla istemem. en fazla başbaşa olacağımız bir plan olabilir. onun dışında üçüncü kişilerin olduğu bir evlenme teklifi bana çok saçma ve gereksiz geliyor. neden o anki romantizmimizi 3. 5. kişilerle bozalım ki?
  • füt  (20.12.16 13:06:26)
Bunu yapan adamla,balayinda otel animasyonunda makyaj yaptirip sarlatanlik yapanlar ayni adamlar.sonra televizyonda aile yarismasina katilip gotleriyle balonda patlatirlar.turlu turlu sirinliklikler,skklkler,

Birileri gorsun diye yasamamak lazim.
  • duptıs  (20.12.16 13:12:16)
Şov, sadece şov. Kadın da bu şov ile ele dosta hava yapacak. 27e

  • gazozailacatmauzmani  (20.12.16 13:14:51)
"BAZI" kadınların şov sevdası, sağda solda anlatıp tatmin olmak için istedikleri olay.

28 erkek
  • livaneli kadir  (20.12.16 13:22:48 ~ 13:23:27)
bana yapılsın hiç istemezdim. hatta kimsenin görmeyeceği bir yerde aniden yapılması güzel geliyor bana.

işyerinde bir kız var evlenme teklifi almış, bugün onu anlattım hatta arkadaşlarıma. şehrin en iyi restoranında kemanlı güllü bi teklif almış. videosunu millete izlete izlete bitiremedi iki gündür. o kadar mutlu o kadar hoşuna gitmiş ki.

diyeceğim kişiden kişiye değişiyor bu ama bence basit ve gösteriş meraklısı insanların hoşuna gider bu anca. erkek için de aynı özellik geçerli tabi.

24,k
  • jonestown  (20.12.16 13:22:52)