askerlik tecil

merhaba,

şuan yaş 30 ve yüksek lisansın tez dönemindeyim normal zamanla bitirme durumunda olursam bu haziranda okul bitecek ve ben doktoraya devam edeceğim fakat 8 eylül 2017 tecil bitimi görünüyor. benim tecili uzatmam için ne yapmam lazım? sanırım 34 yasşına kadar tecil hakım mevcut doktoraya devam edersem.

8 Eylül'de bittiği için hemen askere gitmiyorsun, ondan sonraki celp dönemine kadar 2.5-3 aylık sürede başvurmanı bekliyorlar. Yani en erken Kasım'da asker olursun, doktoraya başlayınca bu müddet içerisinde normal bir şekilde tecil ettirirsin.

Kasım celbi için işlem yapmaz isen bakaya olursun Şubat celbi itibari ile para cezası işlenir, ama kimse kolundan tutup askere götürmez. Yine geçerli sebebinle tecil yaparsın.

Tabi ben memur değilim, kesin emin olmak istiyorsan yarın işlem yaptırdığın yeri ara bilgi al.
  • once  (19.12.16 17:08:11)
Kasım celbine kalıyorsunuz o zamana kadar doktoraya başlamış olacağınız için tecil olur. @once,güzel anlatmış.

  • apartman teyze  (19.12.16 17:17:49)
benim asıl merak ettiğim şu muhtemelen 8 eylüle kadar ben bu tezi bitiremeyeceğim, bu durumda okul tecilimi uzatacak mı?

  • haskoylu deli hasan  (19.12.16 17:23:06)
Yüksek lisans tecil süresi 2+1 yıldır. (6 dönem) (Yüksek lisansa hazırlık süreci hariç, öyle bir durumda 3 yıl+4 ay) Bu 3 yıl kullanıldıysa okul uzatmaz.

  • once  (19.12.16 17:26:23 ~ 17:26:58)
okul uzatmazsa hayatınıza bir süre bakaya olarak devam edersiniz. doktora kaydı için askerlikle ilişiklik belgesi istedikleri zaman gider işleminizi yaptırırsınız bir sonraki celp dönemi için. sonra okulunuzdan kabul belgesini alır verirsiniz sanırım 3 ay kadar daha tecil alıyorsunuz öyle. sonra 34'e kadar tecile devam ediyorsunuz.

ikinci yöntem: kaydınızı sildirin tekrar mastera kayıt olun 3 sene daha gelsin.
  • argent dawn  (19.12.16 17:53:58)
yok bu benim 3.yarı dönemim 4. ye bu şubatta başlayacağım. yani 6 dönemin 4 ü kullanıldı diyebiliriz.

  • haskoylu deli hasan  (20.12.16 17:26:31)