bekar eve bulaşık makinesi ve baskül

bana kalsa direk gider en ucuzunu alırım. yine de öncesinde sorayım dedim. alırken nelere dikkat edeyim? ne bileyim sesi kaç desibeli geçmesin? 2-3 programdan kasıt nedir? internetten mi alayım mağazadan mı?

amaç; 3 yıl kullanacağım. tek yaşıyorum. en çok tencere yıkamaktan nefret ediyorum.

bir de sinbo'nun 20 liralık tartısı çok mu kötü? ucuz olunca işkilleniyor insan.

ikinci el satan spotçudan 2 sene önce 200 liraya arçelik bulaşık makinası almıştık canavar gibiydi. çok güzel yıkıyordu. ve 1 yıl garanti veriyor bazıları. 1 yıl içinde bozulursa gelip bakıyorlar. ev arkadaşım sahibinden.com'dan bulmuştu. eve getirip kurdular da +50 liraya.

daha iyi bir şey olsun derseniz 0 olup defolu olan ürünler var. taşınırken vs dış görünüşü zarar gören, çizilen makinaların fiyatı düşüyor. eğer görüntüsü sıkıntı değil derseniz bir düşünün. zaten öyle aşırı bir defo olmuyor.
  • ofelia  (16.12.16 20:13:57)
@ofelia ikisi de çok mantıklı geldi şimdi.

defolu ürünleri hep bir hasarı varmış da parça değişmiş gibi hayal ederdim. öyle çizik vs sorun değil. her marka kendi defolu ürünlerini elinde mi tutar yoksa toplu halde başka yerlerden mi satılır?

yani nereden bakabilirim defolu ürünlere :)
  • cikolata selalesi  (16.12.16 20:18:01)
Fiyatları nasıl bilmiyorum ama tek kişilik küçük bulaşık makinaları da var, daha çabuk doldurup çalıştırırsınız pratik olur.

  • megalomaniac  (16.12.16 20:27:14)
@megalomaniac malesef onlar daha pahalı :/

  • cikolata selalesi  (16.12.16 20:29:58)
program şu kardeşim
bazısı suyu elektriği tasarruflu kullanıyo 3 saatte yıkıyor bazısı salla suyu elektriği diyor hızlıca allah ne verdiyse yıka deyip 1 saatte yıkıyor

dereceler var bide 35-45-55 gibi bunların hızlı yıkama seçeneği ile 3x2=6 program oldu mu sana.

ekstra durulama koyuyo 15 dk durula gibi. etti 7 program kimisi ön yıkama ekstra yağı gibi program koyuyuo gibi gibi gibi.

hangisini alayım dersen ofelia nın dedikleri mantıklı ama 2. el biraz risk su deterjan vs ile çalıştığı için içi çabuk pislik doluyor artıklar vs sıkıntı çıkarabilir piyango tabi. en ucuzundan sıfır defolu al geç derim.

sinbo 20 lira en kralı bende var abartmıyorum 10 senedir kullanıyorum
arada kalibrasyonuna bakıyorum hala doğru çalışıyor.
  • basond  (16.12.16 20:36:23)