Devlet hastanesindeki doktorların tavırları

BUgün gittim. bir devlet hastanesine. kbb ci. İlaç verdi. Kullanmasam ne olur, kronikleşir mi filan dedim. Sana tıp semineri verecek değilim tarzı bir şey dedi gülümser tavırla bir de. 10 saniye bile sürmezdi belki, ila almasan kendini korursan büyümez vvs

günde 70 80 hasta bakıyor, ondan bu tavırlar normal diye düşünmüyorum. Aynı şekilde kendisine küfür edilen polisin o vatandaşa fiziki şiddet uygulaması da. İşin gereği bu. İnsanla ilgilenmek.

sadece hastalığıma çözüm bulsuun ilaç vereyim gideyim mi olay yani devlette?

bunlar hep ego işte.

düzgün doktor da var devlette, gayet anlatıyorlar fln, o kendini bi nane sanıyor işte
  • nucleon  (16.12.16 00:00:16)
Bir kısmı ego, diğer büyük kısmı bıkmışlık. O hastaneye hep senin gibi insanlar gitmiyor. Öyle insanlar geliyor ki, çıldırmamak, akıl sağlığını korumak elde değil. Bunu nereden biliyorum, kuzenim doktor ve onun anlattıkları, şu an mesleğini bırakmayı dahi düşünüyor. bunun yanında bir dönem sürekli hastaneye gitmiş biri olarak analiz ettim, ben bir hasta olarak oradaki hastalara tahammül edemedim.

  • sorumatik  (16.12.16 00:19:43 ~ 00:23:00)
Ego degil, büyük oranda mutsuz ve bıkmış olmalarından.

  • doxanikee  (16.12.16 00:20:53)
Gunde yaklasik 120-130 hasta goren ve sizden onceki bir hastayla arasindaki münakaşa nedeniyle uzerinde oluşan bikkinlik buna sebebiyet vermis olabilir. (Ilce devlet hastanelerindeki durumdan biliyorum bizzat)

Bu kadar da hassas olmamak lazim. Beklentinizi yuksek tutmamalisiniz bu anlamda. Ayrica sordugunuz soru da gercekten cevap vermesi gereken bir soru degil. Insanla ilgileniyor diye sizin her merakiniza cevap vermeyebilir, ha verirse guzel olur ama insiyatifine kalan bir durum.
  • mandy moore  (16.12.16 00:56:09)
Kendi kendine geçme ihtimali varsa ilaç kullanmak iste miyorum. YOksa dkullanmak istemiyorum aslında.

  • Cursed Chico  (16.12.16 10:31:59)
@mandy
hastalığıyla ilgili soruyu kime soracak? mahalle muhtarına mı?
ayrıca başkasıyla yaptığı münakaşası kendini ilgilendirir, ters birine denk gelecek, sonra vay efendim doktorlara şiddet zart zurt.
  • supermatik  (16.12.16 10:39:19 ~ 10:40:48)
kendi kendine geçecek bir şey olsa adam sana neden ilaç yazsın. kbb sorunları gayet ciddi oluyor, o zaman modern tıbba ne gerek var ya iyleşiriz biz kendimiz.

neyse, cevap bıkkınlık +1.

ben kendi ofisimdeki 30 kişiyle bile bazı günler çıldırma noktasına geliyorum o adam her gün yeni 100 kişiyle aklını nasıl kaybetmiyor o bile mucize.
  • freya  (16.12.16 10:52:36)
şikayet et resmi olarak

  • kayranin kedisi  (16.12.16 11:31:52)
doktor olsam aynısını söylerdim valla.
sebep hem bıkkınlık hem de sorunun saçmalığı.

1.hastalanıp doktora gitmişsin, adam muayene edip ilaç yazmış tedaviye başlamış. o noktadan sonra kullanmama ihtimalin olamaz, öyle bir ihtimal yok yani. dolayısıyla soruya cevap vermeye gerek yok.

2."sadece hastalığıma çözüm bulsuun ilaç vereyim gideyim mi olay yani devlette?" sadece devlette değil her hastanede böyle ve tüm doktorların hedefi bu değil mi? başka ne olacaktı?
  • azizakin  (16.12.16 12:05:32)
@sour @supermatik size ters gelen her şeyi kırıp dökerek, vurup döverek ilerleyecekseniz nerede kaldı sizin insanlığınız? biraz anlayış ve biraz empati lütfen. karşınızdaki doktor da olsa, sucu da olsa hiç fark etmez. kbb'ci doktor bağırıp çağırmamış sonuçta. kibarca "seninle uğraşamayacağım, bak daha elli tane hastam var, hadi çocum zıpla" demiş. ha doğru mu yaptığı, hayır. ama o doktoru böyle demek zorunda bırakan sistem utansın. sizin haberiniz var mı sağlık sistemindeki sözde yaptırımlardan? bir iki doktor bulun da sorun bakalım devlet hastahanelerinde işler nasıl yürüyormuş, sorun bakalım kafalarını kaşımalarına zaman veriliyor muymuş?

ayrıca olayı hemen şiddete bağlamak neyin kafası? bakın "doktora şiddet" demiyorum, "şiddet" diyorum. anlatabiliyor muyum? konu ne olursa olsun, şiddeti savunan biri insan olamaz. hele ki böyle bir konuda "sonra doktoru dövünce olay oluyor" demenize inanamıyorum. hasta olur da o şiddet uygulanmasını savunduğunuz doktorların eline düşerseniz bu günü hatırlarsınız umarım.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (16.12.16 12:18:17)