Telefon kayıt sorunu

Şimdi ben 2 yıldır yurtdışında yaşıyorum, geçen yaz haliyle türkiyeye geldim telefonda bir sıkıntı yaşamadım. Kışın geldik falan neyse şimdi yine geldim türk hattımı taktım ama telefon operatöre bağlanmıyor. Büyük ihtimalle kayıt dışından telefonu bloke etmişler ama bu nasıl olur ben her halükarfa telefonu kayıt mı etmeliyim anlamadım ki yurtdışına giriş çıkış farketmiyor mu arkadaş?

kullanmaya başladıktan itibaren 120 gün süresi var kayıt için telefon kapanmadan. geçen yaz geldiğinde 120 günü başlatmışsın demek. daha sonra o süre dolmuş, şimdi kaydettirmen gerekiyor. girişi çıkış yaptığını kim ne bilecek? imei no ve türk operatör eşleşmiş bir kere..

  • nrmnm  (15.12.16 20:13:10)
etmiyor :) istersen yabancı uyruklu ol. türkiyeden alınmamış telefonu bu ülkede türk operatörüyle kullanmaya başladığın an süre başlıyor. yurt dışına çık gel vs yine aynı. kaydı yaptırman gerek.

  • washe  (15.12.16 20:13:57)
Çok teşekkürler ben böyle saçma kural görmedim ne acayip bir uygulama bu. Normalde reset atması lazım 120 güne ama tabii işin orasıyla ilgilenmiyorlar demek ki.

  • herospower  (15.12.16 20:15:26)
Hacı O zaman kayıt olmanın esprisi ne. 120 günde bi reset atsın. Sınırsız kullanalım.

Türk operatörleri 120 gün kullanımla sınırlanmış işte. Sonrasında sistem engelliyor. Tıpkı diğer kayıtsızlar gibi
  • efruz  (15.12.16 21:52:11)
@efruz Diyelim ben yabancı ülke vatandaşıyım, geldim buraya tatile 1 hafta kaldım döndüm, ertesi sene tekrar tatile geldim ve telefonum çalışmıyor, mantıklı mı bu?

  • mikro patlama  (15.12.16 22:58:45)
Doğru diyorsun. Şimdi anladım

Şöyle olmalı evet. Her yıl için giriş yaptığını gösterip 120 gün kullanım olmalı. Ama kime nasıl anlatıcan. Benim gibi düz mantıkla düşünürler :)
  • efruz  (15.12.16 23:22:19)