Seyyar Araba Tasarımı

Selamlar,

Bir arkadaşım yurt dışında (avrupa) yaşıyor ve seyyar araba fikri var. Burda sosisli, kahve falan satmak istiyor. Araba aşağı yukarı bunun gibi olacak: images.indiegogo.com

Bunu türkiye'de yaptırabileceği bir yer var mıdır? Tasarımını verip gerekli aletleri üzerine monte edecek (sosisli için makine, kahve makinesi vb). Avrupa'ya göre türkiye'de yaptırmak daha ucuza malolacağını düşünüyor.

Eğer yaptıramıyorsa, Avrupa'da yaptırabileceği bir yer bulunur mu?

takip (mobilden, favori yok)

  • no christ requires  (15.12.16 12:22:45)
Efendim bu velespitin adi sutcu bisikletidir.semtine gore tupcude kullanir.son donem seri imalatli kargo bisikleti olarakta piyasaya surulmustur.

Bunu kimler yapabilir.oncelikle hazir urun olarak satan az sayida yer var.ben istanbul kagithanede bir imalatcidan almistim,alanya da kullanilmak uzere.cok basarili olmadigi icin orada bir bisikletciye satmis arkadas daha sonra.ikinci olarak bunu yetenekli ve tembel olmayan bir bisikletciye yaptirabilirsiniz,ucuncu olarakta herhangibir sanayide bu tur islerle ugrasmaktan sikilmayacak bir kaynakci,demirci belki kaportaci bir arkadas bununla ugrasir.

Yapmasi cok zor degil aslinda bir bisiklet kadrosunun guclu baglantiyla on kargo sepetine baglanmasi olayi butun is,estetik boyutuna ise kisisel mudahele sart tabiiki.burada en onemli husus su on tekerleklerin balansi ve es donumu ve bisikletin agirlik merkezinin ayarlanmasi.bizim aldigimiz bisikletin problemide tam buydu.zor bir surus ve surekli saga cekmesi.bu noktada arac mekaniginden anlayan bir ustanin mudahelesi veya iyi bir ihtiyar bisiklet ustasi yardimiyla yapilmasi gerekir.

Benim gibi sanayi menemeni ihtisasli arkadaslar icin bunu yapmak kolay,turkiye de herhangi bir sanayide bir kac kisiye danisilarak yapacak bir kisi muhakkak bulunur.ic anadoluda bisiklet yogun kullanimi olan konya gibi sehirlerde halihazirda bunu imal eden arkadaslar vardir.
  • duptıs  (15.12.16 12:59:02)
Şurada arkadan sepetlisi var, Duyuru linki başka yere yönlendiriyor nedense (Carraro Caravan Unısex Nexus Şehir Bisikleti) olarak aratın google'da.)
Bunun üzerine kasayı monte edebilirsiniz.

  • creepy  (15.12.16 13:08:06 ~ 16:55:57)