Bedellinin bir daha hiç çıkmama ihtimali var mı?

Sb.

para lazım devlete yakında çıkar

  • basond  (13.12.16 22:14:14)
En son 2014 te çıktı. Her sene çıkacak olsa normal askerlik diye bir şey olmaz. Sözlükte ve burada durmadan gündeme getiriliyor. Çıksa da şuan 89 ve önce doğanları kapsar. Bir kere karçırdın mı da 5 sene beklemen gerekir artık nasıl beklersen

  • Cruyff  (13.12.16 22:15:57)
Başkanlık referandumundan önce çıkması mümkün değil. Ayrıca bir terör eylemi bedellinin çıkmasını en az 6 ay geciktirir. Ortalık sütliman olacak ki ancak öyle çıkar. Şu koşullarda 2017 sonu belki

  • Cruyff  (13.12.16 22:25:21)
2014'te çıkarken ülkede terör yoktu. 2014 öncesi ne zaman çıktı bir de ona bakıp terör olaylarıyla karşılaştır. ben acemi birliğindeydim çıktığında 2014 yılında.

  • blue eyes white dragon  (13.12.16 22:28:49)
bedellinin hazineye ciddi bir getirisi yok, isteyen hesaplasın. orduya her zamankinden daha çok asker lazım şu an, özellikle yedek subay lazım. bedelli artık bir süre zor çıkar, gidin güzel güzel yapın askerliğinizi.

  • loser blueser  (13.12.16 22:46:53)
Sözlükte sürekli gündem yapılıyor ama ben anlamıyorum neden çıksın? Öyle bir ortam yok şu anda.

  • razvan rat  (13.12.16 22:51:08)
2014 de çıktığında evet terör yoktu (her ne kadar 2 ay öncesi kobani vs olayları olsa da). 2011 de yaz aylarında terör vardı yine ama bedelli çıktığında kış aylarında terör her zaman ki gibi azalmıştı ki 2012 yazında yine tırmandı. Benim tahminim ise şöyle : 2018'de çıkar gibi düşünüyordum ama Türkiye'de yaşıyoruz ve her yıl bir önceki yılı arar hale geldik o yüzden ben de biraz karamsarım artık.

  • desktopu  (13.12.16 23:10:47 ~ 23:11:47)
Kisa vadede çıkmaz

  • all girls dream  (13.12.16 23:19:48)
kıyamet kopar, dünya tersine dönerse ancak o zaman çıkmaz.

terör bu aralar bu kadar coşmasaydı şimdiye kadar elli kere çıkmıştı ancak onca şehit varken hükümet cesaret edemiyor, tepkiler sebebiyle. ortalık biraz durulsun, bir anda erdoğan ''ya çok istek var vatandaştan'' böyle şöyle deyip açıklar zaten. az bekleyin.
  • ada meltemi  (14.12.16 00:02:13)
AKP sözü geçenlerden birilerine lazımsa reise duyururlar, lobi yaparlar, çıkar yoksa beklemeye devam.
şunu ya yasalaştırsınlar ya da bir daha hiç çıkmayacak diye yine yasaya koysunlar.

  • suq  (14.12.16 10:56:26)
Bedelli her 5 senede bir muhakkak çıkar.

  • angelus  (14.12.16 10:57:10)
Angelus +1

Bedellinin bir daha hiç çıkmama ihtimali bence yok. Yok akp çekiniyor, oyları düşer falan da işin hikaye kısmı. Böyle şeyler mi düşürecek akp'nin oyunu, neler neler düşürememiş de. Yeni saray yaptıracağız bedelli askerlik parası lazım saray için deseler o oy bana mısın demez.
  • windowsguvenlikduvari  (14.12.16 11:17:35 ~ 11:18:05)
Bedelli için şu an ortam müsait değil. Her şey para demek değil, böyle bir ortamda çıkacak bedelli çok siyasi tepki çeker...

Bence en az 1 sene çıkmaz. Planınızı ona göre yapın.

not: yatırım tavsiyesi değildir. 6 ay sonra bedelli çıkarsa, kışladan sövmeyin arkamdan :)

.
  • kartallar yuksek ucar  (14.12.16 11:22:03)
bedelli tr'de af gibidir,
eninde sonunda çıkar.

devlet 3 kat kazanıyor
1-bedellinin ücreti
2-askere yapmak zorunda kalmayacağı harcamalar
3-askere gitmeyip çalışanın vereceği vergi
  • supermatik  (14.12.16 11:30:31 ~ 12:25:22)
er geç çıkacak bence de

  • gazozailacatmauzmani  (14.12.16 12:10:29)