Bu ilişki sağlıklı mı?

Merhaba erkek 26 yaşında ticaretle uğraşıyor. Kadın 45 yaşında psikolog. 4 yıldır devam eden bir ilişki. Sizce sağlıklı mı? Siz böyle bir ilişki yaşar mıydınız ?

Ben yaşamazdım ama yaşayan gördüm. Onlar mutluysa 'sağlıklı' sıfatını kullanmak bize düşer mi bilmiyorum.

  • EyLüL Kizi  (13.12.16 22:13:05)
sağlıklı olup olmadığına karar vermek için yeterli veri yok bence.

  • timmie  (13.12.16 22:17:05 ~ 22:17:33)
müslüm gürses-muhterem nur aşkına bakınız :) tam 21 yaş varmış onların da arasında.
yani her iki taraf da halinden memnun ise, kimseye bir zararları yoksa sağlıklı olup olmadığı hakkında ileri geri konuşmak kimsenin haddine değil.
erkek 30 yaş da büyük olsa bu kadar tatava olmuyor, kimse sağlıklı mı değil mi demiyor, kadın büyük olunca yargılamalar başlıyor.
4 yıldır devam ediyorsa, gayet de sağlıklı ilerliyordur. allah daha çok mutlu etsin.
  • bir nick var benden iceri  (13.12.16 22:19:13)
4 yıldır devam ediyormuş daha ne sağlık sıhhati

  • cekilmis gayfe  (13.12.16 22:24:08)
yaş farkına istinaden mi söylüyorsun? küçük olanın yaşına bakarsak çok küçük sayılmaz 26, sadece yaş farkına bakarak sağlıksız diyemeyiz, 4 yıllık ilişkiyse sadece cinsellik değil belli ki, onlar mutluysa sıkıntı yok

  • limoncello  (13.12.16 22:27:22)
4 yıl devam ediyorsa normaldir. Belki evlilik düşünüyorlarsa evlilik sonrası problemler çıkabilir ama

  • yüzyıllık yalnızlık  (13.12.16 22:33:04)
Shameless'ta vardı böyle bişy ama kısa sürdü 4 sene falan değil, çünkü kadının bi çeşit psikolojik rahatsızlığı vardı genç erkeklerle ilgili.
4 sene ciddi bir zaman, ilişkinin nasıl ilerlediğini bilmiyoruz tabi ama paylaşılan güzel şeyler vardır, sadece seks değildir diye düşünüyorum.
Ama erkek 40 yaşına gelip orta yaş bunalımına girdiğinde ne olur bilemeyiz:/
  • megalomaniac  (13.12.16 22:39:20)
sexe dayalı ise bi ihtimal sağlıklı olabilir sanki. düşünsene deli dolu akan bir kan ve tecrübe kokan bir dişilik. mmss

  • bruceandwayne  (13.12.16 22:46:58)
olmaz 20 sene sonra kadın annesi gibi durur yanında. Benim annem 49 yaşında ben 25 yaşındayım olm o ney.

  • gozu acik sevisen yahudi  (13.12.16 23:21:39)
Sadede yaş ve meslekten çıkarım yapmak doğru olmasa da taş farkı feci :/

  • manuel mandalina  (13.12.16 23:35:23)
Değil; yaşamazdım.

  • fragile lady  (13.12.16 23:45:05)
Anlayış, saygı ve elbette sevgi varsa neden olmasın. Yaşardım.

  • lazarus  (13.12.16 23:47:57)
aşırı yaş farkı var. sağlıklı görmüyorum, yaşamazdım.

  • sayns  (14.12.16 00:52:22)
Bir ilişkinin sağlıklı olup olmadığı yaşla alakalı olamaz. Benim bu ilişki hakkında tek sorum var. birlikte sosyalleşebiliyorlar mı?

  • fasulyek  (14.12.16 00:56:11)
bu ilişki ciddi olmaz...

  • sorunvar  (14.12.16 00:57:06)
lan 4 yıl olmuş ciddi olmaz diyen var.

bu bana 25 yaşındaki ticaretle uğraşan hz. Muhammed'in 40 yaşındaki Hz. Hatice ile evlenmesini hatırlattı ister istemez.
  • klar  (14.12.16 01:03:34)
saglikli

  • eksimeksi  (14.12.16 05:03:34)
İşi ciddiye bindirip, kendilerine sorumluluk yükleyecek evlilik benzeri işlere girmezlerse takılırlar.

  • arnold schwarzeneger  (14.12.16 11:11:51)
sağlıklı değil diyenlere gülüyorum. ne hikmetse herkes genelde kendisini ve herkesi kar tanesi gibi görür. kendini de epey bir özel ve farklı hisseder. ama şu konular olduğunda niyeyyyse artık sanki böyle uyulması gereken bir kitap varmış gibi, çok sık örneğini görmüyor diye şak diye "sağlıksız" diye damgalıyorlar. birbiriyle yaşıt, sözde pıtırcık modeli aşk yaşayan insanların, yeri geldiğinde birbirlerini 1 kaşık suda boğacak kadar ego, trip, bla bla yaptığını da görüyoruz. etraf aşk acısı ve nefret bildirimlerinden geçilmiyor. herkes ağlıyor. ve ağlaması yetmiyormuş gibi "böğürerek ağlatacak filmler, müzikler" önerisi istiyor. vs vs...

ortada bir bağ varsa o bağın hangi güdüyle oluştuğunun bir önemi yok. emin ol ki şurada sağlıksız diyen insanların epey sağlıksız yönleri vardır iç dünyalarında. yani merhemi olmayan kellere itibar etme...
  • matrix  (14.12.16 18:12:15 ~ 18:13:24)
çok zor, çevreden gelen tepkiler bile etkiler

  • gazozailacatmauzmani  (14.12.16 18:15:33)
Kadın diva erkek top model olmalı. Sizinki meslekten kaybediyor.

  • kargn  (14.12.16 18:20:18)
valla kadınınki pek sağlıklı değil. 41 yaşındayken 22 yaşında çocuğa sarkmış resmen.

  • sen git ben geliyorum  (14.12.16 19:16:50)