Garaj kapısı motoru

Merhabayın. Yana doğru tekerlekle kayarak açılan demir garaj kapımız var, fotoğrafı ekte. Buna uzaktan kumandalı kapı motoru takmak istiyoruz, arabayla giriş çıkışları kolaylaştırması için. Bulunduğum yerde (Kıbrıs) bu işi yapan bir adama sorduk, tek tip motor kullanıyormuş, İtalya'dan getirtiyormuş, 700 euro fiyat biçti bize. Çok bulduk tabii... Bahsettiği motor 500 kg taşıma kapasitesine sahipmiş. Bizim kapı 50-80 kg arası bişey. Kaldı ki yana kaydırma gücü için 5 kg kapasiteli bişey yeterli olur.

Google'da arattım, bin türlü şey çıktı. 300 - 1200 TL arası değişiyor fiyatları. Benim arayışlarıma hitap edecek bir tavsiyeniz var mı? İnternetten alıp kendimiz takabilir miyiz, ya da ucuza alıp, bir elektrikçiye falan 200 lira verip taktırmak mantıklı mı? Önerilerinize açığım...

  • anonymice  (11.12.16 12:39:28)
olum ya naptın la bu kıza sabahtan beri nefret kusuyo sana?
neyse prntscr.com

troll değilseniz uzadı mevzu uzatmayın derim.

ikincisi 5kg kapasiteli kaydırma yetmeyebilir iyice ucuzuna kaçmayın çünkü tekerler arasına pislik girer paslanır vs cıv cıv zorlanıp yakar motoru.

bi elektrikçiye taktır. çok anlamam dersen.
  • basond  (11.12.16 13:15:38)
@kakao ,

Kullanım yogunluguna baglı olarak Crawford daha iyi markadır . Hörmann bayi ağı ile çalıştığı için servis konusunda her zaman problemlidir. Yalnız ne Hörmann ne de Crawford ( ASSA ABLOY ) yana kayar bahçe kapısı yapmaz.

@long live rock n roll ,

Senin bakman gereken marka BFT. Yana kayar bahçe kapılarında ağırlık önemlidir , senin bahsettiğin gibi 5 kg itme-çekme gücüne sahip bir motor ile o kapıyı hareket ettiremezsin , ve kontrol dışı kullanımları engelleyemezsin.

Tavsiyem BFT marka olacaktır.Zaten firmanın sana bahsettiği marka büyük ihtimalle BFT'dir, o da kendisi getirtmez bayi kanalı ile getirilir. Kendin getirsen ve elektrikçiye vs taktırsan işin içinden çıkamazsın doğrusu. Çünkü kapı yanına kadar çekilmesi gereken elektrik , motor üzerinde yapılacak switch ayarları vs. derken astarı yüzünden pahalıya gelir.

İhtiyacın olması durumunda daha detaylı yardımcı olabilirim.
  • MiraTaurus  (11.12.16 15:26:22)