Almanca

Sıfırdan başlayan biri b1e ne kadar sürede ulaşabilir.

6-7 ay

  • masa penisi  (10.12.16 21:49:02)
kursa ne kadar zaman ayırabilirisn
A1.1.
A1.2.
A2.1
A2.2.
toplam 4 kur ediyor istersen her gün olan ayda bir kur atayan kusa da gidebilrsin istersen.
2 aylık haftasonu kurlarınıda o zama 8 ay sürer
  • fasulyek  (11.12.16 02:10:24)
Universite hazırlık kursunda eylülden hazirana kadar gittim ve b2 seviyesi sınavına girmiştik. B2 degildik ama b1 sayılırdık. Haftada 5 gündü bi de. 8 ay falan ediyo işte

  • klar  (11.12.16 04:49:34)
sıfırdan C1 sonuna 5.5 ayda? ahahajhshfjksla ne konuştuğunuz hakkında fikriniz var mı acaba ya? C1 sonunun ne demek olduğu hakkında ya da?

  • der meister  (11.12.16 04:54:04 ~ 04:59:30)
yani almancayı 5-6 ayda c1 seviyesinde konuşabilmek ekstrem bir durum sayılabilir. sınavlarda geçer not alınabilir de konuşmak ayrı bir konu, c1 de günlük hayatta epey akıcı konuşmak anlamına geliyor sanki. yani 6 ayda almancayı akıcı bi şekilde konuşmak hakikaten zor iş. der meister onu söylemeye çalışmış sanırım. özellikle türkiye'de bunu yapmak imkansıza yakın kanımca. ama sadece test içinse, tabii ki her şey mümkün. benim de teoride almancam gayet iyidir mesela, ama günlük hayatta c1 seviyesinde konuşamıyorum, her ne kadar bir almanca kitabı zorlanarak da olsa okumama karşın. dilin aktif ve pasif kullanımı söz konusu yani. yalnız, bir de akıcı biçimde almanca konuşabiliyorsan taktik ver gözünü seveyim, zira önemli bir başarıdır bu, sıradan bir şey değil.

  • philus  (11.12.16 14:37:59)
bu tavra da bayılıyorum, "demek ki neymiş"ler falan. ne oldu, açıklayınca otomatik olarak "haa tamam o zaman" mı diyecektim? yoğun olarak kursa gidip C1 sertifikası almak ayrı şey, C1 seviyesinde almanca bilmek ayrı şey. bunun en üst seviyesi zaten C2. 6 ayda nasıl C1 seviyesinde dil biliyorsun?

sertifika almış olabilirsin, şu an onca seneden sonra C1 seviyesine varmışsındır zaten ona lafım yok da dünya üzerinde üstün zekalı falan olmadığı sürece kimse 5.5 ayda c1 seviyesinde tanımlanmış düzeyde yabancı dil konuşamaz. çoğu ülkede/kurumda B2 seviyesinde zaten oranın vatandaşına denk tutuluyorsun. 6 ayda C1 saçmalıktan başka bir şey değil.

dediğim gibi, kursta sınavı geçip sertifikasını almışsındır ama konuştuğun dil C1 seviyesine karşılık düşen dil olmaz. 6 ayda belgemi aldım, bir 6 ay sonra cidden müthiş konuşuyordum desen neyse de 6 ayda C1 seviyesine gelmek? saçmalıktan başka bir şey değil. alman kendi dilini doğru konuşana kadar kaç yıl öğreniyor, sen mi 6 ayda ana dilin seviyesinde öğreneceksin?

derdim senin dil biliyor olman değil, insanları yanlış yönlendirmen. ben de dil öğreniyor ve öğretiyorum, o yüzden hiç hikaye anlatma. kaldı ki burada sıfırdan başlayan birinin b1'e ne kadar zamanda ulaşabileceği sorulmuş. herkes viyana'da haftada 500 saat ders almıyor takdir edersin ki.

yerleştiği, yaşadığı ülkenin dilini 1 sene sonunda düzgün konuşamayanların ya çok ilgisiz ya da aptal olduğunu düşünürüm ama 6 ayda C1 seviyesinde almanca öğrenecek bir tane adam yoktur şu dünyada. dediğim gibi çok istisnai durumlar olur, temeli vardır ya da üstün zekalıdır falan bir şekilde yürür.

hadi sen 6 ayda C1 öğrendin ve o seviyede dil konuşabiliyorsun diyelim, bunu "herhangi biri" yapamaz. yine yanlış yönlendiriyorsun. böyle yazınca 6 ayda dil öğrenilebileceğini düşünüyor millet. öyle bir şey yok.
  • der meister  (11.12.16 17:30:55)
eğer ülkesinde olursan ve kızsan ve biraz girişken olursan , aşağıda çok konuşan arkadaş gibi sen de öğrenebilrsin yoğun kurs ile kısa bir sürede. ayrıca b2 yapan adamın, akademik bir hedefi yoksa c1 neyine, öğreneceğin pek bir şey kalmıyor.

  • VickVickyVale  (11.12.16 19:23:01)
ben den der meister sana gelsin bu ted konuşması-
www.youtube.com
6 ayda bir yabancı dil ögrenebilinir ki adam bir de -ülkesindeymiş. öğrenilebilinir neden olmasın. direk adama saldırmışsın c1 belgesi alırsın diye. almanca sınavlarının nasıl olduğuna dair bir fikrin yok herhalde o kadar kolay alınmıyor onlar. konuşma kısmı da var. bu kadar kompleksli olmak yerine kafanı az açsan. belki olmaz diye kendini kısıtladığın şeylerin olduğunu da görürsün.
  • fasulyek  (12.12.16 00:54:00 ~ 00:59:30)
ohoh almanca başlığında der meister çıldırtmaca:D

"ahahajhshfjksla ne konuştuğunuz hakkında fikriniz var mı acaba ya?" bu tavra zaten ne deseniz benim oyum size beyler.

yani bu pozitif bilim değil ki aq yok şu kadar ayda şu seviyeye gelirsin, bu kadar ayda bu seviyeye gelemezsinli konuşabil. madem dilin içindesin, bu işin ne kadar özveri ve kişiye bağlı bir durum olduğunu biliyosun. ama çok biliyosun ya, uzmansın ya, e bi de huyda ekşicilik var.. bok atmadan duramadı bünye anlaşılan..

ha bana ne oluyor 2 senede anca b2'ye gelmiş onu da unutmuş bir hıyar olarak? bilmişlik, uzmanlık taslayan birini görünce dayanamıyorum, salça olmayı kendime vazife addediyorum.
  • klar  (12.12.16 01:16:31 ~ 01:29:36)