Kapadokya hakkinda sorular

Onumuzdeki haftasonu gitmeyi planliyoruz. Birkac sorumuz var.

1- Nevsehir havalimanindan kapadokya'ya otobus var mi? Varsa kactan kaca ve ne siklikta? Yoksa araba mi kiralayalim?
2- Balon fiyatlari ne durumda? 220 tl kis sezon fiyati gordum nette. Bu mevsimde ucuslar iptal olur mu?
3- Konaklama icin magara otelleri tavsiye eder misiniz? Yoksa hostel yeter mi?
4- Sunu gormeden, bunu yemeden donme dediginiz tavsiyeleriniz?

Tesekkurler.

Ben mağara tipi otelde kalmadım. Ama elimde olsa mağara otele giderdim. Oranın keyfi o otellerde çıkıyor. Yıldızı bol olan en iyisidir, ayrıca isim belirtmeye gerek yok.

Görmeden yapmadan dönme diyeceğim en önemli şey balon. Fiyatı yüksek diye vazgeçmeyin. Keyfi öyle çıkıyor o bölgenin. Sabah erkenden gideceksiniz, 5 gibi otelden alıyorlar. Balona binmeden, "Biz ayrı bölmede olmak istiyoruz" deyin. Balon dört bölmeden oluşuyor. Yanınıza tek ya da çift olan birilerini koymak isteyebilirler. Fiyatı 150 euro gibi bi şeydi sanırım. Kar ya da şiddetli yağmur yoksa soğuk olması engellemiyor uçuşu. Hatta soğuk olması daha iyi balonun uçuşu için.
Ben yapmadım, ama balın fiyatında pazarlık da yapılıyor diye duydum.
  • lovemyself  (10.12.16 18:57:46)
Mağara Otel ismi verebilirim, lise arkadaşımın, yorumları da kontrol edersiniz hep olumlu.

Balon şart :).

Havalimanından transfer firmaları var, genelde oteller ayarlıyor. Beni kayseri havalimanından aldırdı bu arkadaşım daha iki hafta önce.
  • Phoebe  (11.12.16 11:09:30)