Karşı Firmadan Şöyle Bir Mail

Merhaba,

Bir arkadaş sorusudur bu öncelikle. Arkadaşım firmanın satın almasında yetkili, ve diğer bir firma yetkilisine "X ürününden 100 adet siparişimizdir" şeklinde bir mail atıyor.

Ve karşı firma yetkilisi bu maili kendi elemanına yönlendirirken bizimkini de ekliyor maile yanlışlıkla. Mail ise şu "Şu ibnenin siparişlerini hazırlasana"

İbne dediği bizim arkadaş.

Arkadaşın firması büyük bi' firma, karşı taraf gereksiz bi' şahıs firması.

Arkadaş bu durumu bunu üstlerine nasıl iletsin? Sonucu ne olur sizce?

Forward etsin.

  • _goddard_  (10.12.16 04:11:04)
@_goddard_ kime?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (10.12.16 04:13:27)
is hayatinda aktif olarak bulunmadim, bu hatayi yapan ben olsam guzel bi cicek cikolata ile direkt o adami ziyarete giderdim. kesinlikle sahsi bir sey olmadigini, is stresi yuzunden mailde o kelime gectigini, cok uzgun oldugumu soylerdim. mevzu kapanirdi diye tahmin ediyorum.

  • icim urperiyor  (10.12.16 04:19:16)
@içim ürperiyor sen olayı çok yanlış anlamışsın :)

ben olsam bir şey yapmazdım sanırım; ibne küfür smaçlı kullanılmamış, iş yaptıkları insanların hitap şekli o şekildde oluşmuş. bu insanlar kendi aralarında birbirlerine de orospu çocuğu fln der gülerler.
  • oscar  (10.12.16 04:34:45)
hea evet, ben diyen arkadas sandim. o zaman bu durumda olsam, pek ciddiye almazdim. o anki moduma bagli olarak biraz ezip buzup ozur diletip gecistirebilirdim, veya 'bizim siparisleri sizin ibne hazirlasin' diye cevap yazabilirdim. ama buyutmezdim kriz haline getirmezdim. trafikte bile bi dunya kufur yiyoruz, bunun da o kufurlerden biri oldugu belli. hedef gozeterek, kelimenin tam anlamiyla edilmis bi kufur oldugunu dusunmuyorum.

  • icim urperiyor  (10.12.16 04:52:23)
Saçmalamayın amk, önemsememek filan.
Bu adamlarla bir daha çalışmazdım. Arkadaşının yetkisi varsa işi kessin, yoksa da üstüne bildirsin.

  • teritori  (10.12.16 08:05:01)
Ben olsam aynı adama "ibnenin siparişi iptal" diye tek satır bir mail atarım. Ugraşsın dursun it.

  • babilbaligi  (10.12.16 08:38:29)
Mesela bizim firmada satin alma mailleri belli bi ücretin ustunde ise mudurun onayından geçiyor,
Bu arkadasinin bu sekilde satin alma ile ilgili olduğu bir müdürü filan varsa maili direk ona göndersin ve bu firma ile devam edip edemeyeceklerini sorsun,
Arkadasinizin firmasi buyuk, diger firma ise sahis firmasi imis, o urunleri alabilecekleri daha saygili minik firmalar vardir illa ki,
Hem beyefendiye siparis verip para kazandiracagim hem baba ibne diyecek,
Babilbaligi +1
  • a perfect lie  (10.12.16 09:14:45)
@babilbaligi +1
patronu o maili görünce buna sebep olan kekonun maaşını dildo olarak verir.

  • azizakin  (10.12.16 10:18:40)
önemsenmeyin yazmışlar ya, işte bu adamlara mustahak bu tip davranışlar. mahalle maçı mı lan bu?

ben olsam üstlerime iletirdim @e perfect life ın dediği gibi ve sorardım hala bu firma ile mi iş yapalım diye. yine üstüme danışarak ya kendim ya da üstüm o küçük firmanın ilgili yöneticisine de durumun çirkinliğini anlatan bir mail atardım. muhtelemen üst yönetim atar bu tip bir maili.
  • mahone  (10.12.16 12:34:21)