Ne kadar dolar bozdurulursa dolar 10 kuruş düşer?

Net bir rakam hesaplamak mümkün müdür? Öğrenmek istediğim şu; gerçekten de halk cumhurbaşkanının dedğini yapsa atıyorum, 10 milyon tc vatandaşı ortalama kişi başı 10bin dolar bozdursa ortaya çıkan rakam doların kurunu ne kadar düşürür?

bu hesaplanamaz.

  • basubadelmevt  (09.12.16 18:34:40)
Herkes 10bin dolar bozdurmaz cunku o kadar dolar yok ulkede.

  • sckxyss  (09.12.16 18:38:11)
Miktar önemli tabii de alım ve satım işlem hacmi de önemli. Bir şeyi sen satıyorsan birisi alıyor demektir. Yani almak isteyenlerin miktarı (bunların meblağları etkili tabii de dikkat çekmek istediğim nokta farklı) çoksa o şeyin fiyatı düşmez.

ha son iki günde ne oldu diyorsan reis sayesinde bir satım trendi oldu herkes sattı. ardından birilerinin alabileceği seviyeye geldi. Satanlar almasa da ecnebi falan artık kim varsa elindeki lirayı dolara yeniden çevirdiler para kazanmak için. bu böyle sürer gider. ekonomin boktan olduğunda, zerre üretim yapmadığında, üstüne üstlük dünyaya zerre güven vermediğinde ne yaparsan yap paranın da hisselerinin de değeri düşer.

hatta bir ara dolar ile altın birlikte yükselişe geçti ki bu ekonomi için olabilecek en boktan hareketlerden biri.

her neyse bu kampanyalar falan yükseliş sürecindeki dalgalanmayı arttırmak dışında başka bir şeye yaramıyor. fiyatta dalgalanma olması ise birilerinin hayvan gibi para kazanması demek.
  • tuzumkuru  (09.12.16 21:16:05)
Bunu havuz doldurma problemi gibi düşün, sen havuza kovalarla su dolduruyorsun ama havuzun dibinde de bir musluk var, onun da ağzı çok değişken, doları sabitlemenin en sağlam yolu havuzu dolduran sağlam musluklar eklemekten geçer, bunu teknoloji ya da hizmet üretmek olarak düşünebilirsin.

  • gezegen olan pluton  (09.12.16 21:29:45)