Sizce ben mi suçluyum?

Düzenli konuştuğumuz bir kız vardı. Telefonla arıyordu ara ara akşamları. Son seferinde tam da dizi izleyecektim. Kıza "ya sabah arasan da boş vaktimden gideceğine mesai saatimden gitse" dedim. Trip attı aramıyor artık. Söylediğim sözde alınılacak bir şey var mı ya şimdi? Bilemedim...

Suclusun, inanılmaz öküzce.Ona ayıracak bi telefon konusmalık bos vaktin yok yani, aman daha neler.Kız haklı. Su an dizi izliom,bitsin arıcam seni filan desen bi nebze.

  • basubadelmevt  (07.12.16 21:39:51)
Dobra olmanın zararları vol. 1 :)

Suçlusun özür dile kendini affettir
  • kemence  (07.12.16 21:42:35)
öküzIük yaptıgın

  • balpolen  (07.12.16 21:46:14)
bunu cidden soruyor musun:D

  • steve rogers  (07.12.16 21:48:10)
Trip mi bu şimdi? Ben olsam kıymetli vaktini benimle ziyan etmene üzülür daha da aramazdim.

  • cabiday  (07.12.16 21:49:05)
Oha!

Ben de bazen tıpkı senin gibi düşünüyorum ama karşımdakine bunu söylemiyorum. Patavatsızlıktan nefret ederim, kendime yakıştıramam.
  • köstebek kurabiye  (07.12.16 21:57:29)
Kız da kendi boş vaktini sizinle harcamamaya karar vermiş işte.

  • Lim5  (07.12.16 21:57:42)
Boşver çok güzel yapmışsın. Yakında kapında köpek olur.

  • komando kani var bende  (07.12.16 22:03:57)
gereken her şey söylenmiş zaten.

"ben dediğimin farkına varamadım, kötü niyetle söylememiştim" diye açık açık özür dilerseniz belki bir şansınız olabilir.
  • blatta hiberna  (07.12.16 22:06:04)
yuh diyorum ben de. bariz kıza zaman geçirmelik kişi muamelesi yapmışsın

  • hononu  (07.12.16 22:08:39)
aslında o sözün altında çok romantik, çok sevecen bir duygu yatıyor da ben de bulamadım o duyguyu. ama vardır kesin araştırırsak.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (07.12.16 22:19:24)
Kız bir daha aramaz aklı varsa

  • gazozailacatmauzmani  (07.12.16 22:23:55)
Dalga geciyosun :P kız bunun uzerine ararsa o kizi birakma. Malın tekiymis demek ki kafana gore takilirsin. Ağır terbiyesizlik etmissin.

  • aquarium  (07.12.16 23:31:01)
kimse dememiş ama, ökküz gibin şaapmışsın.

  • what the fcuk is a kardashian?  (07.12.16 23:35:10)
yok dayı, neresinden tutsan elinde kalıyor. onun için boş vaktini bile ayırmaya lüzum görmediğini söylemişsin direkt.

bundan sonra önce düşünüp sonra konuş.
  • zgrydn  (07.12.16 23:56:22)
valla öküzlük möküzlük bilmem, ben tebrik etmeye geldim. senin gibiler yaşlanmıyor, saçlarınız beyazlamıyor, en güzeli.

  • azizakin  (08.12.16 00:23:57)
Hayvanin onde gidenisin diyecegim, türcü kufur olacak. Demiyorum

  • thewizardofearthsea  (08.12.16 00:24:04)
hımm daha ölmedi arkadaşlar devam, acımayın.

yani şimdi bilemedim, "boş vaktim senden daha değerli demiş olmuşsun" bravo yani.
  • selam  (08.12.16 16:03:40)
Valla ben sana hak verdim. En nefret ettiğim şey kendime ayırmayı planladığım zamanın başkası tarafından işgal edilmesidir.

Sana hak verdim ama söyleme şeklin yanlış. Ben olsam hiç açmazdım. Veya açıp "ya şu an pek müsait değilim sonra konuşalım mı?" derdim.

Tabii burada dürüstlüğün başına bela olmuş. Alınganlık yapması normal. Ben bu alınganlık tirplerini de çekmek istemediğim için açık açık söylemek yerine geçiştirirdim misal.

Özür dile en kısa sürede.
  • peggy  (08.12.16 16:11:29)
karıştırılan bir şey var burada; dürüstlük ile patavatsızlık. Bu ikisi farklı kavramlardır.

bu gece müsait değilim, yarın sabah arasan nasıl olur demek işinizi pektabii görürdü.

cevap: suçlusunuz.
  • dalgaci mahmut  (08.12.16 16:18:24)
biraz böyle "boş vaktimde önceliklerim arasında olan bir şey değil seninle konuşmak" hissi vermiş. bir de üstüne mesaiden gitsin diyince o da "1 taşla vurulan kuşlardan biri olduğu" hissi vermiştir ona. incinmekte haklı bence. "laf olsun" diye konuşmadığınızı farzediyorum çünkü. ya kısaca senin de hevesin kaçmış zaten bu iletişimden. ya da o kadar düzenli olması artık sıradanlaştırmış mevzuyu. yoksa 1 dizi nedir ki yani, bahsi bile geçemez duruma, moda, coşkuya göre. o kadar mükemmelliyetçi olmamak lazım. "işgal" gibi yorumlar gelmiş ama onu öyle görürseniz işgaldir o. yoksa değildir.

duyuruyu açma nedenin kendini haklı çıkarıp ego yapmak değilse iletişimi kaybetmek istemiyorsan telafi edebilirsin. "ya kusura bakma, kafamdaki şeyi yanlış kelimelerle aktarıp batırdım." falan diyip devam edersen düzelir, o da seni kaybetmek istemiyorsa...
  • matrix  (08.12.16 17:10:02)
gunum bok gibi gecti ama su anda cok guldum birader hahahahha sag ol

  • kosun lan mevzu var  (08.12.16 17:12:41)
aramıyor artık demiş bi de sdajgdfshj

  • timmie  (08.12.16 17:20:24)