Sehir eskiyasina denk geldik

Sinirlerim cok bozuk. Dun geceden beri kendime gelemedim. Arkadasin evindeydik neyse 23.30 gibi ciktik bizim arabanin yanina bir mobilya firmasinin kamyonu park etmis. Adam resmen sokakta ikinci sira parki olusturmus numara falan da birakmamis. Onumuz arkamiz solumuz tamamen dolu haliyle kalakaldik. Elimizde 8 aylik bebek hava soguk evimize taksi bulup gitmemiz ve arabayi ertesi gun almamiz neredeyse imkansiz. Saga sola soruyor esim neyse bi taniyan cikti. Bu arada polisi aradim he he ilgilenicez dedi ki bi sure sonra kavga cikti yine de gelmediler yaklasik 45 dk bekledik. Bu arada esim sileceklerini kaldirip aynalarini kapatti. Kirma dokme falan yok.

Herif bi geldi sallana sallana. Laf dalasi basladi. Tabi cok sinirliyiz esim niye numara birakmiyorsunuz diye insan gibi sordu. Mecbur muyum gerizekali diye cevap alinca ipler gerildi. Etraftan araya girenler oldu. Adam tekin degil simdi cikarip silahi bicagi sizi yaralayacak goruntusu var zaten. Elimde 8 aylik cocuk abla sen cekil onlar yenissin diyen baska bir mal. Adam hala banane ben zaten gec geldim erken cikicam gece sizin cikacaginizi nereden bileyim yazsaydin arabanin uzerine die uste cikmaya calisti uzerimize yurudu. Ellerim titredi gozum karardi. Aklimdan gecenleri tahmin ediyorsunuzdur.

Esim kavga gurultu etmeyen bir adam onu bile cileden cikartti ya. Polise darp edecek saldiriyor diyorum rapor alin sikayetci olun geliriz biz kafasinda. Plakayi verdim ilgilenmediler bile. Bu herif ayni itlige devam edecek belli ki. Hastasi olan acili olan bunu mu bekleyecek. Ha konusulmuyorda saldirdi resmen pislik.

Yapabilecegimiz bir sey var mi? Allahindan mi bulsun diyecegiz? Arabanin fotografi plakasi bizim arabaya gore durusu falan var

Bu arada lokasyon ist/bahcelievler. Sirketi aradik ama ordan bisey cikmaz.

geçmiş olsun yapacak bir şey yok burası TÜRKİYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE...

  • sizofren06  (07.12.16 11:19:23)
Hiçbir şey yapamamazsınız ancak onun gibi olarak bir şeyler yapılabilir. Orman kanunu yani. Ben tek olsam lastiklerini şişlerdim. Araba hafif olsa 4-5 kişi araca zarar vererek bir köşeye çekilebilirdi ama kamyonsa mümkün değil gibi.

Özetle gücün yetiyorsa kavga edeceksin yetmiyorsa malına zarar vereceksin
  • Cruyff  (07.12.16 11:20:39 ~ 11:21:53)
Lastikleri sislesek ne olacak ki adam sikayetci olsa bize gelmeyen polis ona gelir bir de lastik oderiz.

Kavga etmelik bir adam da degil ceker vurur oldugunle kalirsin.
  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (07.12.16 11:24:43)
çare yok ya ölecen ya öldürecen adamları bunlar hiç polemiğe girmeye gelmiyor ama işte hayat çıkarıyor karşınıza.

Kamyonun lastiklerini patlatmak bence en akılcı çözüm gibi geliyor(akılcı çözüm diye bunu öneriyorsak vay halimize)
  • basond  (07.12.16 11:26:14)
Hiç muhatap olmadan gizliden bıçağı sokacaksın lastiklere.O adam kime çatacağını biliyordur, ailesiniz diye sizi yumuşak görmüştür. Kendi mekanında değilsen zaten onun arkası da vardır temiz bir dayak yersin.

  • Cruyff  (07.12.16 11:28:48)
trafikte her dayılananla kavgaya girişirseniz
ya katil olursunuz, ya da sizi öldürürler.
this is çomarland. kimseye bulaşmamaya çalışın.
  • supermatik  (07.12.16 11:29:11)
bu durumda hiç muhattap olmayıp 155'i aramıştım. gelip çekmişler, üstüne bir de ceza yazmışlardı. aklınızda bulunsun.

polise "canım tehlikede" derseniz gelmiyor, doğru. ama "arabam çıkamıyor" derseniz geliyor. çünkü ceza yazacak, para alacak falan filan.

durum böyle. ite bulaşmayın, çalıyı dolaşın.
  • babilbaligi  (07.12.16 11:32:33)
ben olaya baska acidan yaklascam. polisi bimer'e sikayet et. kayitlarin dinlenmesini talep et. benzer olay 155 de basima gecti. sadece karsidaki memur beni ciddiye almadigi icin sikayet ettim. sorusturma baslatildi. dava acildi. ayin 20sine mahkememiz var.

  • mayeskuel  (07.12.16 11:33:35)
@Babilbaligi once arabam cikamiyor diye aradim ama kamyon cekicisi yokmus! Ceza yazsa bile orada kalacakti araba. Yine de 45 dk bekledik olur da gelir diye ama plakayi aldilar sadece.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (07.12.16 11:35:14)
@mayeskuel kayitlarda gelecegiz bekleyin disinda bisey yok ki. Adres aldi plakayi aldi poliste biz yapacagimizi yaptik cok yogunduk bahanesine siginacaktir. Ve uefa kupasinin o taraftayiz bilenler cikacaktir yuruyesek emniyet mud. 10 dk mesafede.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (07.12.16 11:38:11)
benim başıma böyle bir şey gelecek var ya olay soğduktan sonra şöyle 1 hafta falan geceleyin benzin döküp yakmazsam o aracı en adi o... çocuğuyum.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (07.12.16 11:47:14)
Tam olarak nasıl saldırdı adam? Fiziki şiddet mi oldu? Eğer olay bahsedildiği kadarsa hukuki olarak bir yere varmaz.

Ayrıca bence kavgayı başlatan taraf siz olmuşsunuz. Silah bıçak çıkarıp yaralayacak adamı da 8 aylık bebek durdurmazdı, her türlü yapardı yapacağını. Öfkenizi besliyorsunuz, yapmayın bunu. Geçmiş gitmiş, sakinleşin. Geçmiş olsun, daha kötüsü olmasın.
  • avokado  (07.12.16 11:56:42 ~ 12:39:49)
arkadaslar akliniz yerinde mi? neden herkes bicakla, yak, vur, kir, oldur gibi her iki tarafin da zarar gorebilecegi gerizekalica seyleri oneriyor?

lastige bicagi sokarken, adam gordu ve @tavsan'in esini cekip vurdu, o zaman ne olacak? cocuguyla tek basina yetmezmis gibi, bir de yillarini mahkemelerde harcayacak, hayati mahvolacak.

@tavsan, hukuki yollar disinda birseye basvurmayin. ayrica, burada yazilan her tavsiyeyi de ciddiye almayin, cogunlugu 18-24 yas arasinda, hayatinda pek sorumlulugu olmayan insanlar. eger, hukuki yollardan kesin sonuc alamayacaksaniz da, 1 hafta sonra unutacaginiz olay uzerinde de bu kadar durmayin.

su kisa videoya bir bakin: www.milliyet.com.tr
  • scars dont fade  (07.12.16 12:19:40)
herkes saldir, lastiklerini indir vb. demis ama bunlarin hic biri cozum degil. trafikte ya da evde park halindeki aracinizla bu ve benzer sorunlari yasiyorsunuz; ve bizim millet bu tip olaylarda sorumsuz! telefonunu bile yazsa, birakip gitmeye hakki yok oyle!

burada yorum yazanlar gercek hayatlarinda nasil yasiyorlar anlamiyorum!

hakli da olsaniz haksiz da olsaniz "hee" deyip gececeksiniz, yoksa hayat gecmez bu ulkede!
  • kamyonsans  (07.12.16 12:38:25)
bu olayı polisin çözmesi gerekiyordu onlar da ilgilenmediğine göre yapacak hiçbir şey yok maalesef. böyle tiplerle münakaşaya girilmez. kusura bakmayın dese olay çözülecek mecbur muyum gerizekalı diyor. bunla ne tartışıp neyin lafını anlatacaksın ki?

  • cekilmis gayfe  (07.12.16 13:19:07)
@avakoda uzerimize yurudu gelip cekmek zorunda degilim. Zaten sabah erken cikiyorum falan dedi. Sonra araya insanlar girdi. Uzerimize yururken de el kol uzatiyordu itis kakis oldu ama nereye degerse diye erisemedi.

Kavgayi siz baslatmissiniz demissiniz bu kaniya hangi cumlemden vardiniz acaba?
  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (07.12.16 14:58:35)
Silecekleri kaldırıp aynaları kapatmak çözüme yönelik bir davranış olmadığından ben öyle düşündüm. Yoksa amacım karşı tarafı savunmak filan değil. Şahit bulmanız mümkünse tehditten şikayetçi olabilirsiniz. Kucağınızda bebek olması da elinizi güçlendirir.

  • avokado  (07.12.16 20:08:04)
bu ne oldu?

  • scars dont fade  (04.03.17 21:29:41)