edge ile internete bağlanma/telefon çekmemesi

merhabalar öncelikle.

bir köyde görev yapıyor ve yaşıyorum.
köyde ttnet yok, avea güç bela çekiyor, avea internete 3g ile bile değil edge ile bağlanıyor sadece. internet erişimi oldukça sıkıntılı yani.
köydeki doktor türkcell kullanıyor. o da doğru dürüst çekmiyor açıkcası. ama vınn cihazı almış ve 4.5 g ile internete bağlandığını söyledi bu cihazla.

telefonun çekmediği yerde bu mümkün müdür kafam karıştı açıkcası. ben de direk türk telekom bayine gittim ve cihaz alırsam bilgisayrdan 3g ile ya da 4g bağlanıp bağlanamaycağımı sordum. pek bilgi sahibi değillerdi ancak tahminlerine göre yine edge ile bağlanabileceğimi söylediler.

aramızda bu konuyla ilgili fikri olan var mı? telefonun güç bela çektiği, edge ile internete bağlanılan bir yerde vınn cihazı ile 3g çekimi yakalamak mümkün olabilir mi? teşekkürler.

olabilir. içindeki anten büyük ihtimalle telefondan daha iyi çekiyordur.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (04.12.16 18:38:45)
mumkun. ya edge i bilmem, 3g ve 4g icin konusuyorum. bulundugum yerde 3g cekmeyen yerde 4g iyi cekebiliyor bazen. ikiside sanirim farkli baz istasyonlari. 4g koyduklari yere 3g koymazlarsa 3g alamazsin. eger telekom hattinla telefonda 4g yada 3g alamiyosan cihazdada alamazsin. turkcell oluyormus iste turkcell kullan.

  • bak bi  (04.12.16 19:12:12)
benden sonra bu bilgiye ihtiyaç duyan biri olur mu bilmem ama buraya not düşmekte fayda var.

bulunduğum köyde yelefondan 2g ile internete ancak bağlanılıyor.telefonlarda bir diş ya da iki diş çekiyor anca. çoğu zaman çekmioyr. fakat turkcell 4.5g vınn cihazı ile bugün 4g bağlantısı elde ettik. demek ki telefon çekmiyor diye vınn cihazı da cekmeyecek diye bir şey yokmuş. teşekkürler.
  • bahodilo  (06.12.16 18:28:46)