Ağız kuruluğu

Selam arkadaşlar,

Bugün ağzım çok kuruyor. Bu neyin işareti olabilir?

Şeker

  • Take it away honey  (03.12.16 23:42:49)
Peki, sağlık ocağı şeker ölçümü yapıyor mu ve yapıyorsa sigortasız kişilere de yapıyor mu?

  • Barbaros59  (03.12.16 23:49:23)
saglik ocagindan kastinsa aile hekimidir. kan testi yapiyorlar, degerlere falan bakiyorlarda senin durumda seker yuklemesi yapip bakarlar, onu orada yaparlar mi bilmem. seker olcme aleti bulabilirseniz aclik sekerinizi ve tokluk sekerinizi sizde olcebilirsiniz. herhangi bir seker hastasi iyi bilir. internettede bulursunuz yemekten kac saat sonra olculmesi gerektigini. tabi en saglikli sonucu doktorda alirsiniz.

  • bak bi  (03.12.16 23:58:52)
tuzlu, baharatli, sarmisakli filan yemissinizdir; hava kurudur; az sivi tuketmissinizdir... cotank, diye "seker" denilemez bence...

  • e haliyle  (03.12.16 23:59:35)
Evet, aile hekimi (sağlık ocağını) kastetmiştim. Şeker ölçümü aç olarak mı, tok olarak mı yapılır, onu da bilmiyordum. Sonraki sorum o olacaktı sanırım.

  • Barbaros59  (04.12.16 00:04:55)
@e haliyle Ağız kuruluğum sabahtan beri olmasına rağmen aslında sizin dediğiniz gibi de olabilir belki. Çünkü az önce sütlaç yedim. Bu durumda şekerim fırlayıp beni çok rahatsız etmesi lazım ama ağız kuruluğum dışında bir rahatsızlığım yok.

  • Barbaros59  (04.12.16 00:08:20)
şikayetini söylersen aile hekimi gerekli tahlilleri yapar.
sigortasız derken, yaş kaç, öğrenci misin, bunlar önemli sorular.

  • manuel mandalina  (04.12.16 00:11:10)
bugüne mahsus ise turşu, yağlı şeyler, baharatlı şeyler olabilir.

  • qobel  (04.12.16 00:13:09)
eczaneler de yapıyor ya şeker ölçümünü, zaten parmaktan ölçülüyor kolay bişi. su falan içmeden sabah direkt gidin.

  • mor.inek  (04.12.16 00:15:04)
@manuel mandalina Öğrenciyim. Aile hekiminin bakması için yaşın çok önemli olduğunu bilmiyordum. Aile hekiminin sigortasız kişilere bakması için yaş sınırı kaç?

  • Barbaros59  (04.12.16 00:18:30)
@qobel Ben de bugüne has birşey olduğunu düşünüyorum, çünkü bugüne kadar böyle birşey olduğunu hatırlamıyorum.

  • Barbaros59  (04.12.16 00:20:17)
@mor.inek Peki, eczaneler ücretsiz mi yapıyor yoksa kafalarına göre ufak bir meblağ istiyorlar mı?

  • Barbaros59  (04.12.16 00:21:31)
Vücudunun suya ihtiyacı olduğunun işareti. Bugün kaç litre sıvı aldın? Kaç kere çişe gittin? Bir günde şeker diye yapıştırmışlar. Su iç. Aile hekimi senin aile hekiminse bakar. Sigortaya gerek yok, aile hekiminde her şey ücretsiz.

  • Lim5  (04.12.16 00:38:02)
@Lim5 Bugün fazla su içmemişimdir herhalde (belki 3 veya 5 kere). Su içsem de, ne yaparsam yapayım bugün ağız kuruluğum geçmiyor diye çok fazla su içmedim. 3-5 kere de tuvalete gitmişimdir. Derslerim filan derken pek fazla yerimden kalkmadım. Ben de bir günlük birşey olduğunu düşündüm ama yine de -dediğiniz gibi aile hekiminde ücretsizse- pazartesi günü -o güne kadar sabredebilirsem- şeker ölçümü yaptırırım. İnşallah yarın bu sorun devam etmez de rahat ederim.

  • Barbaros59  (04.12.16 00:51:07)
Bol su iç. Diyabet olsan yukarıdan aldığın aşağıdan çıkar. Çok su içiyorum, çok tuvaletim geliyor dersin. Canını sıkma. Pazartesi görünürsün.

  • Lim5  (04.12.16 01:00:57)
@Lim5 İnşallah dediğin gibidir. Bugün "şeker" olasılığını duyunca moralim bozuldu. Bakalım, inşallah öyle birşey değildir. Pazartesiye kadar sabır artık.

Cevap veren herkese teşekkür ederim.
  • Barbaros59  (04.12.16 01:17:19)