iş bankası memurluk sınavına gireyim mi?

iş bankası memur alım sınavı yapacakmış başvurdum, bana da sınav daveti gönderdiler. internette baktım, ne kadar doğru ama asgari ücretin altında maaş veriyorlarmış zannedersem.

sizce ne yapayım ben, gireyim mi? zaten bu ay içinde devlet memur atamaları yapmaya başlayacak. şansım düşük de olsa devlet memuru olmak istiyorum. mezun olduğumdan beridir de işsizim, evden çık(a)mıyorum aylardır.

Gir tabii, hiç yoktan iyidir. Daha sonra yükselme şansın da var, belki yine sınava falan girip uzman yard. olursun.

  • peggy  (02.12.16 13:24:41)
iş bankası çalışanlarına iyi bakar. imkanın varsa dene.

  • hypervaskulerdondurucu  (02.12.16 13:25:31)
işsizsen gir tabi ki. memurluğun garantisi yok. zaten bu sınavıdan sonra bi de mülakat var zannedersem. süreç uzun olur. o zamana belli olur memurluk da.

yalnız eğitim ücreti vs gibi konular varsa, işin netleşmesi durumunda araştır derim.

maaş asgarinin altında değildir. nasıl olabilir ki? ama gişe memurluğu filansa çok yüksek de değildir.
  • elorelia  (02.12.16 13:31:23)
İş bankasında çalışan bir adayımız bana da dedi geçen başvur diye ama yapamadım.
Yoğun fakat şartları çok iyi diyor.
Deneyin bence.
  • mutekebbir  (02.12.16 14:22:32)
İş bankasının maaşları her zaman düşüktür, sağlık imkanları son yıllarda aşırı kesintiye uğruyor ama işsizsen tabiki başvur, açıkçası pek herkesi almıyor diye biliyorum işbankası son zamanlarda değiştimi bilmiyorum ama. Uzun bir süreci var gozunu korkutma, ne bulduysan başvur

  • eja  (02.12.16 16:01:00)
Bir kaç sene önce ben de girmiştim sınavına. Sınav o zaman bayağı basitti. Okuduğunu anlama ve şekil şemal soruları vardı. Mülakata çağrıldm. Maaş olarak asgari ücret veriyordu. 4 yıllık mezun istiyor. Her bölümden almıyor. Günde 9 saatten fazla çalışacaksın ve de takım giyme olayın var birde. Maaş ve benden istediklerini düşününce bana göre olmadığını anladım. Mülakat a gireyim ama beni listeden silin deyip çıktım. Ama işsizken denemenizi tavsiye ederim. En kötü tecrübe olur senşn için

  • goldberg  (02.12.16 23:25:26)