KPSS 2010 ve Yurtdışı

Selamlar sözlük ahalisi. Bu kadar karışık bi ortam varken sorduğum soruyu sallamayabilirsiniz ama benim için çok önemli. Zira eşimle ilk ve son birlikte yurtdışı olacak. Çocuk işleri falan olmadan gidelim diyoruz ama eşim de ben de kpss 2010 ile 90 üstü puan ile öğretmen olarak atandık ve duyduğuma göre özellikle puan açısından incelemeler ve yurtdışı yasağı olanlar arasında olmamız büyük ihtimal imiş. Şimdi bu kopya çeken şerefsizler yüzünden bu fırsatı kaçırmak istemiyorum. Ha "kıçımızda ayı bağırıyor sen ne diyon" derseniz de saygı duyarım ama benim için önemli.

Mevzuya gelecek olursak; eşimle ara tatilde yurtdışı uruna katılmakmistiyorum. Ben bu durumdan dolayı yurtdışı yasağım var mı nereden öğrenebilirim ve varsa bu yasağı nasıl aşabilirim ve bu zamanda beni sallayan birini bulabilir miyim?

memuriyetten çıkarılmadıysan yurtdışı yasağın yoktur.
ha için rahat etmediyse emniyet müdürlüğünde pasaport şubeye veya tahdit şubeye gidip sorabilirsin dilekçe doldurur sorarsın orada.

  • theconqueror  (28.11.16 22:04:11)
@theconqueror aslında tam olarak öyle olmuyor çünkü arkadaşım meslekten de ihraç edilmedi ama sınır kapısında çıkış yasağı olduğunu öğrendi ve çıkamadı. Bundan dolayı tereddütteyim yoksa meslekten çıkarılma gibi bi durum yok. pasaport şube gerekli bilgileri verirse sevinirim çünkü aklıma esenboğa'ya gitmek geldi. gideyim oradaki polislere sorayım diye düşünüyordum.

  • pashaa 04  (28.11.16 22:11:47)