ailenizi ziyarete gittiğinizde

evde çok eşya varmış gibi geliyor mu size de? tabak daha çok tabak, dolap daha çok dolap..

evet! her seyden ucer beser takim var en az. annem tam bir istifci. gecen cocugu su an ilkokula giden birinin kina gecesinde verilen cerezi buldum evde.

  • pide  (27.11.16 20:17:25)
hem de ne. valide pes etti,devrilip yatıyor. 3 senedir hem evi toplamaya çalışıyorum hem de valideye düzenli olmaya teşvikle. evdeki çoğu şey gereksiz ve gereksiz eşyalar da birer değil beşer onar tane etrafta saçılı.

  • MtKrt  (27.11.16 20:19:37 ~ 20:20:24)
Kesinlikle evet. boyle olmamak icin evimde hic fazla esya tutmam.

  • kassiopeia  (27.11.16 20:20:31)
abartmıyorum annemin evinde kapılar açılmıyor kıvrıla kıvrıla dans ederek geçiş yapıyorum odalar arasında, kapıların arkası da dolu olduğu için.

banyodaki deterjan, sabun ve diğer temizlik malzemeleri bile bana en az bir yıl yeter mesela.
  • theconqueror  (27.11.16 20:22:58)
Annelerin ortak özelliği sanırım. Gerçi ben ne yazık ki ziyarete gittiğimde değil sürekli maruz kalıyorum ona çünkü birlikte yaşıyoruz. Bir de yetmiyor gibi benim odama da eşya dolduruyor, dolabın üzerine hurçlar, yatağın altına kutular v.s. v.s...

  • love my way  (27.11.16 20:49:22)
hayır. kendi evimde annemdekinden daha fazla eşya var.

  • sayns  (27.11.16 20:59:25)
Hemi de nasıl.

Bizimkilerin iki evi var. Bir tanesi sürekli yaşadıkları ev, diğeri de benim eğitimim icin başka şehre gidince alınan ev. Buna ayda bir filan geliyorlar; yarı depo gibi olmasına rağmen içi eşya dolu. Bitmiyor arkadaş, her dolaptan ayrı bir şey çıkıyor.

Sürekli oturdukları eve geçen gittiğimde annem bir dolaptan diğerine büyüklü küçüklü tahminimce toplam 40 kavanoz reçel, salça, pekmez vs koydu. İki kişi kalınan hanedeki miktar bu. Bir de benim eve ziyarete geldiğinde getirdiği abuk subuk şeyler.

Üç kişilik çekirdek aileyiz; üç eve zor sığıyoruz. İşin daha da kötüsü küçük eşyalar daima ev değiştiriyor. Bırak odayı, bazen üç evin içinde eşya arıyorum.

Hayalim, oraya buraya takılmadan süpürebileceğim bir evde yaşamak
  • kaportaci mahmut  (28.11.16 01:56:37)