Kedileri parçalayan hayvan

Oturduğum mahalle epeyce yeşil ve ağaçlık alan mevcut. Bizim bahçeye gelen giden iki yavru kedi vardı, mama ve balık artıkları veriyordum mamalarını yeyip, kendilerini sevdirip gidiyorlardı. Çok soğuk havalarda da, bazı geceler zaman zaman eve alıyorduk bunları ama evde bir cadı kedimiz olduğundan mütevellit fazla kalmak istemiyorlar, sabah olduğunda gidiyorlardı.

Epey bir süredir görünürde yoklar, komşuya sordum gördün mü diye, bir tanesinin ayağını bulmuş, (yenmiş). Anlayacağınız bir hayvan parçalamış bunları, etrafta gelincik vb. bir sürü hayvan var ama ne olabilir ki bu? Sansar mı acaba? Yedi haftalık falandı bu kediler öyle minicik yavru da değillerdi. Üzüntüden mahvoldum.

Biri bana hayvandır bunu yapan kesin desin lütfen insan olmasın!

insanların ne canilikler yaptığını göz ardı edemezsin ne yazık ki.

ha ama kimsenin de kedilerle uğraşacağını sanmıyorum bu şekilde. gördüğüm kadarıyla tekmeliyorlar, tecavüz ediyorlar, acı çektiriyorlar falan ama kolunu bacağını koparacak kadar haşır neşir olmuyorlar. büyük ihtimalle bir sokak köpeğine kurban gitti. ayak kopmamış olsaydı mahalledeki diğer kediler de yapmış olabilir diyecektim ama kedi kediyi bu kadar parçalamaz sanırsam.
  • knight of cydonia  (27.11.16 15:35:22)
Sansar gelincik gibi hayvanlarin civcivleri, tavuklari parcaladigini ve yedigini biliyorum. Yavru kedileri de onlar parcalamislardir buyuk ihtimal.

  • innerbliss  (27.11.16 16:35:31)
Yavru kedileri , erkek kediler de yer dişiyi kıskandığından. Bulunduğumuz terasta anne kedi yavrularıyla ilgileniyordu sonra iri bir erkek kedi gördü sonra yerinden bir fırladı o iri boyundan posundan utanasıca erkek kedi bir toz oldu göreceksiniz. Anne kedi tereddütsüz saldırıya geçti. Erkek kedi yavruları görünce hemen kitleniyor onlara bakışlarıyla. Tabii yukarıda diğer arkadaşların belirttiği durumlar da olası.

  • creedwar  (27.11.16 22:14:37)
yüksek ihtimalle köpekler yapmıştır. ben de bizim orda başkasının bahçesinde bakılan yavrulardan birinin kafası kopmuş şekilde bulmuştum bahçede maalesef. bildiğin önü cadde olan bir yer. köpekten başka ihtimal pek yoktu bizde.

  • piremses  (28.11.16 12:58:46)
Köpektir+1

Özellikle huskyler kedi, tavuk vs küçük hayvanları parçalamayı çok seviyorlar. Bizzat şahit oldum defalarca:( Yemiyorlar ama parçalıyorlar, azıcık uğraşıyorlar, sonra bırakıyorlar. İçgüdüsel...
  • peggy  (28.11.16 13:03:19 ~ 13:03:32)