Siz Erkekler

Evlilik teklifi ederken uzatacağınız yüzüğü kafanıza göre mi alıyorsunuz? Ya partneriniz bunu beğenmezse? O zaman ne oluyor?

Evlilik yuzugu alacak olsam kafama gore alirdim evet. Begenip begenmeme olayi olmamali, evlilik yuzugu bu. Yuzukle degil benimle evlenecek. Kucuk hesaplar yapilmamali.

  • stavro  (22.11.16 22:52:09)
stavro +1

en olmadı sembolik bir şey alırdım. adettendir orada yüzük çıkartmak.
  • ravenclaw  (22.11.16 23:05:40)
yüzde doksanı fix tek taş zaten neyin peşindesin ?

  • sparkle kiddle  (22.11.16 23:05:40)
Zevkine güvendiğim birkaç kişiden fikir alırdım ama sonuçta kendi istediğimi alırdım. Beğenme olayında stavro +1

  • kaptan memo  (22.11.16 23:06:49)
burada esas ilke erkek kişisinin hanım kişiyle arasına dikkat çekici bir obje yerleştirerek (yüzük) bilinç düzeyinde yarattığı dalgalanmadan faydalanıp istediği cevabı alması.

örnek senaryo.
lh3.googleusercontent.com

beğenip beğenmemesi kriter değil. hiçbir zaman olmadı.

edit: seçerken parmağında hayal etmeye çalıştım, en güzel görüneceğini düşündüğümü seçtim, kimseye sormadım.
  • kaichi  (22.11.16 23:16:37 ~ 22:31:06)
karşınızdaki kadının hayattaki zevkleri ve düşünce yapısını somut olarak kafasında belirginleştirebilen var mı bilmiyorum da ona göre yapısal olarak estetik bir yüzük alınır düşüncesindeyim. Normalda nasıl seçiliyor ki?

  • evimin paspasi  (22.11.16 22:33:42)
bu işlerden anlamıyorum ama mantıken baktığınızda yüzüğü sürekli takacak kişinin seçmesi daha uygun değil mi? yani beğenmezse vesaire neden taksın anlamadım.

  • mizore  (22.11.16 22:47:57)
hiç öyle zevkler bilmem ne denmesin. herkes gidip dümdüz tektaş alıp veriyor. hiç estetik olmayan, herkesin parmağında olan bu yüzüğe de karşı tarafın dibi düşüyor. ben olsaydım onun tarzında daha özgün bir şey almak için çabalarken çürür giderdim en sonunda tabii ki beğendiremezdim. iyi ki erkek değilim^^

  • ruhen hastayim ben  (22.11.16 23:32:03)
bence yazan erkekler tekrar düşünsün. bana tektaşla evlilik teklifi edilseydi yüzüğü kafasına fırlatırdım, zira beni bir gram tanımamış adamla işim olmaz.

  • gmzo  (22.11.16 23:36:01)
@gmzo tamam sana teklif edersek teneke yüzük alırız sen canını sıkma.
yüzük dediğinde taş önemli. halkanın zaten hepi topu 3-5 modeli var. düz klasik alacaksın riske girmeyeceksin. beğenmezse sonra gider halka kısmını değiştirirsiniz. sıkıntı yok

  • cekilmis gayfe  (23.11.16 00:22:17 ~ 00:22:45)
o anın mutluluğu, varsa bir beğenmeme olasılığı onu zaten epey azaltıyordur.

  • matrix  (23.11.16 01:44:57)
Kuyumcuda fiyatına göre alıyoruz. Zaten bir halka üzerine minik bir kaide ile yerleştirilmiş bir taş. Nesini begenmeyecek ki?

  • babilbaligi  (23.11.16 08:47:19)
sırf arkadaş ortamında hava atacak diye bir kadına yüzük almayı etik bulmuyorum.
duygusal bir anlamı olacaksa ve gerçekten bu anlam için o yüzüğü parmağında taşıyacaksa, benim seçtiğim yüzük kıymetli olacaktır.

  • kfk  (23.11.16 08:53:13)
- Kafaya ve fiyata göre.

- Evlilik kararımı gözden geçiririm. Bugün o yüzüğü beğenmeyen, yarın kim bilir neleri beğenmez.
  • Lethe  (23.11.16 08:59:30)
yüzüğü benim istediğim gibi alsın diyenleri tutacaksın kolundan, "cemile ben sana evlenme teklif edicem ama yüzüğe senin karar vermeni istiyorum, neticede sen takacaksın" diyip kuyumcuya götüreceksin; bence çok güzel bi mizansen olurdu. acaba o zaman da "ama süprüüüzzz, ama diz çökmeeeeeğğ :((((" derler miydi mesela, bu kısmını merak ettim.

gidip kuyumcuya "bana en çirkin yüzüğü ver" demiyor kimse, kendi çapında müstakbel eşin en beğeneceğini düşündüğü yüzüğü alıyor; bu kadar görgüsüz olunacağını sanmıyorum ben. hiç beğenmediyse satsın kendine sevdiğini alsın, o da kabulümdür mesela; yeter ki 50 sene dırdırını yapmasın.
  • baba jo  (23.11.16 09:05:27 ~ 09:10:50)
Bence bu yüzük meselesi bayağı abartılıyor. Ben bana nasıl bir yüzük gelirse gelsin %99 ihtimalle beğenmeyeceğim ve takmayacağım için pek umursamıyorum. Hatta başıma bir iş gelmeyeceğinden emin olursam yüzüğü götürür satarım bile ahah.

Öte yandan kuyumcuya birlikte gidip yüzüğü kadına seçtirme fikri de ayrıca komikmiş adagshf. "Köstebekciğim benimle evlenir misin? Cevabın evet ise gidip yüzük alalım hadi. Böylelikle ben de yüzük seçme derdinden kurtulmuş olurum çünkü seni zerre kadar tanımıyorum, senin zevklerinden haberdar değilim ^^ Hem cevabın hayır ise param da cebimde kalmış olur keh keh". Bu ne la?

Edit: Bu arada yüzüğü takmama nedenim yüzük takmayı sevmemem. Hayatımda ya bir ya iki kez yüzük takmışımdır. Küpe haricinde takı takamıyorum. Cildime değdiği anda afakan basıyor.
  • köstebek kurabiye  (23.11.16 12:49:15 ~ 12:53:34)
ben bunun için 6 farklı yüzükle evlilik teklifi yapmayı planlıyorum. beğendiğini takar.

  • lady fragile's boyfriend  (23.11.16 14:31:34)
@konusma ben konusuyorum daha bitirmedim, açıkçası "ben bu yüzüğü beğenmedim" diyecek durumdaki bir kadının tam da halk önünde diz çökmeli evlilik teklifi alıp kafası kadar yüzüğü parmağına geçirmek isteyen bir tip olduğunu hayal ediyorum.

bahsettiğin gibi ince düşüncedeki bir insan elbet bilir bir erkeğin evlilik yüzüğü seçerken "usta en ucuzundan yap bi 3-5 karat" demeyeceğini, olabildiğince özen gösterdiğini. bu iş sürpriz olacaksa erkeğin elinden geleni yapmasından başka tercih edeceği bir durumu kalmıyor kadının, tam da bu durumda "ben yüzüğü beğenmedim" demesi benim için görgüsüzlük. diyorum ya, gelsin desin ki "senin zevkin bok gibi hüsnü ben istemiyorum sürpriz mürpriz bok gibi bişey alırsın sen, gel beraber seçelim" kabul ederim hatta teşekkür ederim beni bu dertten kurtardığı için.

bakkaldan çikolata alırken bile 15 dakika karar veremeyen benim için teklif yüzüğü seçmek korkunç bir eylem olarak duruyor, o pencereden bakıp empati yapıyorum ben. yoksa "hadi evlenek" diyip yapıp "tamam lan, hadi" cevabını alacak bir duruma gelmeden niyetim yok bulaşmaya.
  • baba jo  (23.11.16 14:33:53)
kesinlikle çiftlerin beraber bakması taraftarıyım. erkek kişisi ne kadar kızı yakinen tanıdığını düşünse de kızın zevkine birebir hitap edecek tektaşı alamaz büyük ihtimalle. bu sıradan bir hediye değil ki. atıyorum elbise olsa kız çok beğenmese bile bi kaç kere giyer sonra atar ama tektaşın durumu farklı. sürekli parmağına takacak kişi kız olduğu için onun fikri alınmalı.

  • iwillsee  (23.11.16 15:29:27)
En azından kızın ne tarz yüzükleri beğeneceğine dair bir tüyo falan alınmalı, kendi beğendiğini alırsa muhtemelen o kız beğenmeyecektir, bu tarz seylerde cok degistirmek mumkun olmadıgından da mecburen takacaktır.
Yüzükle değil benimle evlenecek gibi bir yaklasım bence mantıklı değil, aldıgımız hediyeye bile değişim kartı koyduruyoruz biz begendik diye herkes begenmek zorunda mı

  • lunedi  (23.11.16 16:52:28)