Burun Ameliyatı Sonrası ?

Burnumun iç kemiğinde dışarıdan görünmeyen bir eğrilik olduğundan ameliyat geçirdim, bu esnada burun çatısından parça kesilerek düzeltildi ve burun ucum desteklendi (doğal halindeki düşüklük nedeniyle). her şey çok iyi çok güzel ancak 15. gününde olmama rağmen burnumda atel hala duruyormuş gibi bir his var. burnumun ucu top gibi duruyor ve tamamen hissiz, içinde uyuşturucu ilaç varmış gibi. Burun ucu ve burun sırtında yüzümle uyumlu olmayan bir büyüme var. böyle kalması mümkün değil diye umuyorum ama? deneyimlerinize de başvurayım dedim :)

ben 4 yıl önce ameliyat olmuştum. burnun tamamen düzelmesi birkaç ay sürebiliyor. ama şu an anlatamayacağım huzursuzluk burnumda kalıcı oldu. başka hekimlere gösterdiğimde "çok iyi olmuş" dediler ama ben bir türlü rahat edemedim. mesela hala nemlendirici antibiyotik pomadlar kullanıyorum.

  • skyangel  (22.11.16 17:44:39)
önüne gelene burnunda eğrilik var diyorlar zaten öyle olmasa bile estetik yaptırmak isteyenin bahanesi oluyor bu. gerçekten sizi kısıtlamıyorsa fiziki olarak elletmeyin burnunuzu.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (22.11.16 20:57:32)
aslında ilk muayenemde tomografi çektirip sonuçlarını cd ile bizzat incelemiştim, eğrilik çok barizdi, nefes alamama problemiyle ameliyata girecekken birkaç düzeltme için de plastik cerrahın ameliyata katılmasını istemiştim. zamanla daha da iyi olacak gibi :) cevaplar için çok teşekkürler. bir parça daha kafam rahatladı. ne kadar çok kişiden duyarsa o kadar rahatlıyor insan demek ki ((:

  • loch ness  (22.11.16 23:18:39)
ameliyatımın üzerinden 1 yıldan fazla bir süre geçti(çok iyi oldu çok da güzel oldu sonuçlar), bugün ameliyat oluyorsun 10 gün içinde tertemiz çıkıyorsun muhabbetinin tamamen pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum. şimdiye kadar kendim de dahil tüm vakalarda tam dört dörtlük iyileşme 1 yılı atlatınca, şişliklerin tamamen geçmesi en erken 6 ay, şişliklerdeki inişin yüzde seksenlik kısmı ilk bir ila iki ay arasında olduğunu gözlemledim. duyuruma denk gelenler için bu da burada dursun bakalım :)

  • loch ness  (10.12.17 01:07:15)