Diyanet'in kura yoluyla hac adaylarını belirlemesi sizce adil mi?

evet ise neden, hayır ise neden lütfen. cevap veren herkese teşekkürler :)

bence adil. Katsayılı kura olayı var orda. Adını ilk yıl 1 kez 5. yıl ise 25 kez ekliyorlar kuraya. dolayısıyla daha önce çıkmayanlara çıkma şansı artıyor.

  • nuevo  (22.11.16 10:53:38)
bu ülkede adil olan bir şey mi var ki?

önceden 8 sene boyunca çıkmazsa 8. senede illaki gidiyordu insanlar (8 i yanlış hatırlıyor olabilirim) bunu da kaldırmışlar. annemler 10 senedir bekliyorlar. kura sağolsın, annemler gidemezken ilk senesinde şanslı olan insanlar gidebiliyor. adil olan bir şey şansa bağlı olmaz.
  • washe  (22.11.16 11:00:43)
@washe emin misin? Sanki o uygulama devam ediyor diye biliyorum amcamlar bekliyor çünkü
Yapılan kura adil bir şekilde yapılıyorsa kura yoluyla yapılması adil. Ama o yapılan kurayada hile hurda katıyorlarsa bu kadar insanın ahını alıyorlar.
Birde bana kalırsa yaşlı insanlara biraz daha fazla çekiliş hakkı verilmesi gerek
  • gullak  (22.11.16 11:53:47)
valla türkiye'de bir kura yapılacak, bu kurayı bir akp kurumu düzenleyecek ve o kura adil olacak.. hadi bakalım. yedik.

yani akpli falanca ilçe başkan yardımcısının bacanağı hacca gitmek istediğinde bu kuraya diğer herkesle eşit şartlarda giriyor mu? daha doğrusu kuraya giriyor mu? koca devlet yönetiminde bile kaygısızca torpil yapabilen adamlar kıçıkırık kapalı bir kurada mı yapmayacak? meh.
  • sir gawain  (22.11.16 12:00:31 ~ 12:10:41)
Bence adil, kura en adil yolmuş gibi geliyor bana. Yıllardır bekleyen bir sürü insan var, kendi anne-babam da kurayla gittiler, yazıldıkları ilk yıl çıktı, 15 yıl oldu onlar gideli, o zaman daha azdı giden ama yine de bekleyenler vardı, tamamen kısmet, böyle bir şeye hile karıştırıp da hileyle giden olabileceğini inanmak istemiyorum.

  • elikası  (22.11.16 12:35:04)
@gullak; dediğim gibi annemlerin 10. senelerinde ve annemin dediğine göre o kalktı. resmi bi yerden bilgim yok annemin dedikleri böyle :)

  • washe  (22.11.16 13:15:26)
diyanetin son şeklini alan durumu adil. washe size neden çıkmadı anlamadım. bulunduğum çevrede 6. yılda mutlaka çıkıyor. devlet adamları ayrı kontenjandan gidiyorlar. onların kurada olup olmaması bir şey değiştirmiyor.

  • gotic  (22.11.16 13:18:02)
adil olup olmamasının ne önemi var ki? kısmetse giderler değilse gitmezler.

  • for day to break  (22.11.16 13:42:58)
Adil varsa nasip de gider işte

  • gozu acik sevisen yahudi  (22.11.16 14:00:44)