Hırvatistan için Schengen almak - biraz karışık

Durum şu:

Hırvatistan'a gideceğim; herhangi bir schengen olması yeterli diyorlar.

Oradan kara yolu ile Avusturya'ya geçme ihtimalim var. Yol üzerinde Slovenya var, onlar da Hırvatistana benzer şekilde geçerli Schengen oldukça ayrıca vize aramıyorlarmış.

Soru şurada başlıyor: Danimarka'dan vize almam neredeyse garanti, hatta uzun dönem vereceklerini düşünüyorum. Vize başvurumu Danimarka'ya yapsam, Avusturya ilk girişimi Hırvatistan'dan yaptığım için sorun çıkarır mı?

Avusturya sorun cikarmaz cunku avusturyayla slovenya da schengene dahil olduklari icin aralarinda resmi kontrol/sinir noktasi yok.

Hirvatistan ve daha sonra tekrar vize alacaginiz zaman danimarka cikarabilir sikinti. Avusturyanin alakasi yok bir seyle.
  • kuehles blondes  (21.11.16 15:50:37)
Bu "Schengen bölgesine vize alınan ülkeden giriş" kuralı fazla bir sorun çıkarmıyor yani Avusturya için?

Danimarka uzun dönem vize verirse, yıl içinde mutlaka giderim. Sorun mu olur diyorsunuz?
  • bipolar  (21.11.16 16:00:55 ~ 16:02:21)
Karayoluyla girdiginde kontrol yok ki genelde ki schengene ilk giris yapacagin yer slovenya, avusturya degil.

  • kuehles blondes  (21.11.16 16:15:29)
danimarkadan aldığın vizeyle hırvatistana girince, sorun çıkarırsa hırvat polisi çıkarır. ki o da bir ihtimal. kesin olacak diye bir şey yok. ama tekrar vizeye ihtiyacın olur da danimarkadan alayım derse la sen hayırdır bizden alıp elin memleketine gidiyorsun, sana vize yok diyebilir. bu da bir ihtimal. şengen bölgesine girdikten sonra kara yolu veya hava yoluyla da ülke değiştirsen pasaporta damga basılmıyor. kimlik gibi kullanıyorsun.

  • cekilmis gayfe  (21.11.16 16:52:08)
Hırvatistan'ı geçiş noktası olarak kullandığını gösterirsen problem olmaz. Yani ucuz bilet varsa kullanmayacak olsan bile ikisi arasında bi uçak bileti falan gösterirsen Hırvat polisi bi şey demez ben öyle yaptım daha evvel.

  • nickimin hakkini veremedim  (21.11.16 17:15:05)